Aktualitātes / Jauns pakalpojums – Holtera monitorēšana
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Jauns pakalpojums – Holtera monitorēšana

Sākot ar š.g. 20.aprīli SIA “Preiļu slimnīca” ieviests jauns maksas pakalpojums – holtera monitorēšana jeb elektrokardiogrammas pieraksts, kas tiek veikts 24, 48 vai 72 stundu garumā.

 

Kas ir holtera monitors?

Holtera monitors ir neliela, ar akumulatoru darbojoša medicīnas ierīce, kas tiek izmantota sirdsdarbības ātruma un ritma mērīšanai. To arī izmanto, lai diagnosticētu citas novirzes, kas var ietekmēt normālu sirds darbību. 

Parastās elektrokardiogrammas (EKG) laikā elektrodi tiek novietoti uz krūtīm, lai pārbaudītu sirds ritmu. Tomēr šajā īsajā brīdī var neparādīties visi esošie sirds ritma traucējumi. Holtera monitoru izmanto sirds ritma un ātruma mērīšanai 24 vai 48 stundu ilgā periodā, turklāt, to lietojot, pacients var veikt ikdienas darbības. 

Ierīces uzlikšana ir ātra un nesāpīga. Klientam uz krūšu kurvja zem drēbēm tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi, pie tiem pievieno kardioreģistratoru.

Kad ieteicama holtera monitorēšana?

 • Jums ir lēna, ātra vai neregulāra sirdsdarbība.
 • Jūs sākat jaunu sirds medikamentu lietošanu, vai arī ārstam ir jānosaka, vai Jūsu zāles darbojas pareizi.
 • Jums ir elektrokardiostimulators, un ārsts vēlas pārliecināties, vai tas darbojas pareizi.
 • Jūsu veiktās elektrokardiogrammas (EKG) rezultāti nav normas robežās.
 • Jums ir bijusi sirdslēkme.
 • Jums ir ieplānota sirds operācija.

Ko vēl vajadzētu zināt par holtera monitora izmantošanu?

Lietojot holtera monitoru, pievērsiet uzmanību savām sajūtām. Atzīmējiet laiku un to, ko jūs darījāt, kad sākās nevēlamas sajūtas. Pierakstiet, kad lietojat zāles vai dzērāt alkoholiskos dzērienus.  Šīs piezīmes var palīdzēt ārstam noteikt, kas izraisa traucējumus Jūsu sirdsdarbībā. Tālāk ir sniegti daži piemēri par to, kāda veida sajūtas jums jāpieraksta:

 • sāpes vai diskomforts krūtīs;
 • reibonis vai ģībonis;
 • neregulārs sirds ritms;
 • elpas trūkums vai apgrūtināta elpošana;
 • sirdsklauves.

Izvairieties saslapināt krūtis, kamēr ir pievienoti elektrodi. Ja plāksteri kļūst slapji, tie var nokrist. Monitors nevar ierakstīt jūsu sirdsdarbības ātrumu, ja plāksteri un elektrodi nav vietā. Monitors var apstāties, ja tas kļūst slapjš. 

Neesat saskarsmē ar rentgenstariem, kamēr lietojat monitoru. Izvairieties no metāla detektoriem, neizmantojiet elektrisko segu. Šīs ierīces var traucēt monitoram.

Atgrieziet holtera monitoru ārstam atbilstoši norādījumiem. Ārsts apstrādās monitora informāciju, Jūsu piezīmes un informēs par rezultātiem.

 

Monitorēšanas izmaksas lūdzam skatīt makas pakalpojumu CENRĀDĪ

Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām.

Copy of National Wear Red Day Twitter Post - Made with PosterMyWall.jpg

 

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes