Aktualitātes / Izstāde “Turpināt dzīvot… skaisti!”
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Izstāde “Turpināt dzīvot… skaisti!”

Preiļu poliklīnikā marta mēnesī bija apskatāma neparasta fotoizstāde “Turpināt dzīvot… skaisti!” ar iedvesmojošiem foto stāstiem par sievietēm, kuras uzvarējušas krūts vēzi. Izstādes autori – Jūrmalas fotostudijas “Aspazija” fotogrāfi Andris Sīmanis, Ojārs Griķis un Una Liberte. Iedvesmojošie foto stāsti ir nonākuši Preiļos, pateicoties fotogrāfa Igora Pliča iniciatīvai.

 

Foto projekta “Turpināt dzīvot… skaisti!” autore Una Liberte pauž, ka skaistas un pievilcīgas, brīvas, drošas, mirdzošas – tādas ir šīs vienpadsmit sievietes neparastajā fotoizstādē. Atļauties, uzdrīkstēties – arī tā var dēvēt izstādi, kas Latvijā skatāma pirmoreiz. Sievietes uzdrīkstējušās stāties fotokameras priekšā arī atkailinātas. Viņas ir veiksmīgi izārstējušās un pašas atzīst, ka dzīvo daudz pilnasinīgāk un pilnvērtīgāk. Viņu vidū ir gan augstskolas profesore, gan medmāsa un arhitekte, gan uzņēmēja un vijolniece un pat ārste onkoloģe.

Izstādes mērķis ir uzmundrināt un iedrošināt sievietes laikus doties pie ārsta, veikt izmeklējumus un, ja nepieciešams, ārstēties, jo mūsu aicinājums veikt profilaksi, nav izteikts caur draudiem, bet caur skaistumu, jo sievietēm ir jāsaprot, ka krūtis ir jāsaudzē gan jaunībā, tā arī visu turpmāko mūžu, jo tikai tā var pilnvērtīgi saglabāt visa organisma veselību, dzīves gribu un prieku, spēju iemīlēt sevi.”

 

Svarīgākais, ka fotogrāfijas skatītāju apbur, aizrauj un liek aizmirst par pasaulīgo. Un domājams, ka tās vairāk par visdažādākajiem reklāmas bukletiem pārliecinās sievietes – skatītājas nebaidīties no ārstu pārbaudēm, no iespējamās diagnozes un iespējamās ārstēšanās. Tas viss ir laicīgs un pārciešams, bet sievietes sūtība paliek pāri visam. Un tāda jau, šķiet, bija fotoizstādes būtība.

 

Fotostudija “Aspazija” (www.fotoaspazija.lv) ir dibināta 2009. gadā. Pirmā izstāde notika Jūrmalā Aspazijas mājā – 2009.gada vasarā. Septiņu gadu laikā fotostudija “Aspazija” ir sarīkojusi tuvu pie 40 izstādēm.

 

Projektu “Turpināt dzīvot… skaisti!” 2015. gadā līdzfinansēja Jūrmalas pilsētas dome, morāli atbalsta krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība “Vita”.

 

Preiļos fotoizstāde “Turpināt dzīvot… skaisti!” brīvi apskatāma ikvienam visu marta mēnesi Preiļu poliklīnikas darba laikā 2.stāvā. Izstādes atklāšana trešdien, 8.martā plkst.14.00.

 

2017-03-08_Sievietes_plakats.jpg

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes