Aktualitātes / Norisināsies vīriešu veselības forums tiešsaistē

Norisināsies vīriešu veselības forums tiešsaistē

Turpinoties starptautiskajam vīriešu veselības mēnesim – novembrim, Latvijas Urologu asociācija un Olimpiskie čempioni, Latvijas 3×3 basketbola izlase, iniciatīvas “Esi savas veselības čempions” ietvaros aicina ikvienu no 22. līdz 25. novembrim, tiešsaistē bez maksas vērot forumu vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”.

Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti – ģimenes ārsti, urologi, onkoloģi, ķīmijterapeiti, fizioterapeiti un psihoterapeiti katru dienu no plkst. 15.30 – 17.30 runās par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu prostatas vēža pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi. Tiešraidi varēs vērot kanālā TV4, ziņu portālos TVNET un Apollo.lv, kā arī Sportacentrs.com.

Tiešraides programma:

• 22. novembris, 15.30 – 17.30: prostatas vēzis un tā diagnostika. Prostatas vēža pirmās pazīmes, detalizēta diagnozes noteikšanas karte, kā arī mīti un patiesības par vīrieti urologa kabinetā.

• 23. novembris, 15.30 – 17.30: prostatas vēža ārstēšana. Prostatas vēža ārstēšanas metodes atkarībā no tā stadijas, medikamentu trūkums agresīva prostatas vēža ārstēšanai, erekcija un urīna nesaturēšana pēc prostatas vēža ārstēšanas.

• 24. novembris, 15.30 – 17.30: pacientu līdzestība un profilakse.  Kā pacients var palīdzēt ārstam ārstēšanas procesā, padomi kā sadzīvot ar ārstēšanas blaknēm, kā fiziskās aktivitātes atvieglo ārstēšanu, vai dzīvesveids ietekmē prostatas vēža attīstību un kāda ir stresa un emociju nospiešanu saistība ar vēzi.

• 25. novembris, 15.30 – 17.30: psiholoģiskais atbalsts un paliatīva aprūpe. Kā pieņemt palīdzību un pārvarēt bailes no nāves, kas jāzina tuviniekiem, ja mājās ir onkoloģiskais pacients, kā organizēt paliatīvās aprūpes saņemšanu.

Pilna pasākuma programma skatāma šeit:  https://aslimnica.lv/jaunumi/zinas/urologi-un-3×3-basketbolisti-aicina-esi-savas-veselibas-cempions/