Aktualitātes / 14. novembris – Pasaules diabēta diena
Rolands Naglis
Rolands Naglis

14. novembris – Pasaules diabēta diena

Katru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena. 
 

Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs un pasaulē kopumā.
 

Vismaz astoņus no desmit 2. tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātē un lietojot veselīgu, daudzveidīgu uzturu
 

Vairāk informācijas par cukura diabētu, iedzīvotāji var iegūt, iepazīstoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādāto video materiālu “Cukura diabēts – kā no tā izvairīties?”, kas ir pieejams šeit. Izstrādātais video materiāls palīdzēs veicināt iedzīvotājos izpratni par cukura diabētu, sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai vai ierobežošanai! 
 

Covid-19 pandēmijas dēļ šobrīd ne vienmēr varam klātienē tikties ar saviem tuviniekiem. Lai atgādinātu sev mīļam cilvēkam, ka Tev ir svarīgi viņa veselība, nosūti viņam pastkarti, lai atgādinātu par būtiskākajiem ieteikumiem labas veselības nodrošināšanai, tai skaitā, 2. tipa cukura diabēta profilaksei. 
 

Virtuala_pastkarte_CD_dienai_opitis.png  Virtuala_pastkarte_CD_dienai_omite_0.png

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes