Aktualitātes / Visas kategorijas / Jaunumi / No 1. aprīļa uzlabo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem ar dzirdes traucējumiem
Rolands Naglis
Rolands Naglis

No 1. aprīļa uzlabo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem ar dzirdes traucējumiem

No 1. aprīļa bērniem ar būtiskiem dzirdes traucējumiem no valsts budžeta līdzekļiem uzsāk apmaksāt kaulā novietojamo dzirdes iekārtu (BAHA) nomaiņu. Tas būtiski uzlabos dzīves kvalitāti pacientiem, kuru iekārta ir nolietojusies un ir nepieciešama tās nomaiņa. Savukārt bērniem ar kohleārajiem implantiem turpmāk būs pieejama valsts apmaksāta implanta ārējās daļas rezerves daļu nomaiņa, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Tās iekļaušanai valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā iedzīvotāji iepriekš bija uzsākuši balsu vākšanu portālā manabalss.lv*.

 

No valsts budžeta līdzekļiem apmaksā kaulā novietojamo dzirdes iekārtu nomaiņu, tajā skaitā veicot kaula vadīšanas skaņas procesora regulēšanu, pielāgošanu un programmēšanu. Šim mērķim ir novirzīti gandrīz 38 tūkstoši eiro. Sākotnēji bērna vecākiem vai pārstāvim ir jāvēršas veselības centra “Biķernieki” Latvijas Bērnu Dzirdes centrā, kur tiks veikta dzirdes diagnostika un indikāciju noteikšana. Pēc šī posma dzirdes iekārtas nomaiņu veic Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

 

Kohleāro implantu ārējās daļas rezerves daļu nomaiņas un regulēšanas apmaksa no valsts budžeta noņems būtisku finanšu slogu no bērnu vecākiem, kuriem līdz šim par pakalpojumu bija jāmaksā no personīgajiem līdzekļiem. Šogad būs pieejams finansējums Cochlear un MedEL ražoto implantu ārējās daļas rezerves daļu nomaiņai – savienotājvada, signālspoles nomaiņai un uzlādējamo bateriju nodrošināšanai. Šim mērķim no valsts līdzekļiem paredzēti gandrīz 70 tūkstoši eiro. Pakalpojuma saņemšanai ir jāvēršas Veselības centra “Biķernieki” Latvijas Bērnu Dzirdes centrā.

 

Ņemot vērā, ka šiem mērķiem novirzītais valsts finansējuma apmērs 2023. gadam ir ierobežots, ārstniecības iestādes atbilstoši pieprasījumam un nepieciešamībai var veidot pierakstu pakalpojuma saņemšanai šogad un nākamajos gados, skaidro NVD.

 

Jautājumu gadījumā par BAHA iekārtas nomaiņu vai kohleārā implanta ārējās daļas rezerves daļu nomaiņu bērna vecāki vai pārstāvis tiek aicināti sazināties ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reģistratūru pa tālruni 80708866 vai Latvijas Bērnu Dzirdes centru pa tālruni 29745482.

 

* Balsu vākšana portālā manabalss.lv: https://manabalss.lv/valstij-nepieciesams-nodrosinat-visiem-berniem-kuriem-ir-dzirdes-traucejumi-iespeju-pilnvertigi-d/show 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Evija Štālberga

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментарии отключены.
Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes