Aktualitātes / Plānoti grozījumi MK noteikumos
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Plānoti grozījumi MK noteikumos

Veselības ministre Anda Čakša rosinās grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka, ka no šā gada 1.decembra e-veselības divu funkcionalitāšu – e-receptes un e-darbnespējas lapas lietošana ir obligāta, paredzot to lietošanu noteiktu laiku pilotprojekta veidā.

„E-veselības sistēma ir funkcionējoša un gan ārstniecības personas, gan farmaceiti, ārstniecības iestādes un aptiekas, kā arī ikviens iedzīvotājs to var lietot, ko aicinām arī darīt, ņemot vērā tos ieguvumus, ko sniedz e-vide. Taču, apzinoties, ka 1. decembrī var būt  ārsti, kas nebūs sākuši lietot e-veselību, pacienti var nesaņemt tiem nepieciešamos pakalpojumus un tas nav pieļaujams. Tāpēc mēs pārejas periodu noteiksim, pārrunājot to ar iesaistītajām pusēm, lai būtu droši, ka tas tiks ievērots,” norāda veselības ministre Anda Čakša. 

Šādas izmaiņas ļautu ārstniecības iestādēm un ārstniecības personām pakāpeniski apgūt jauno e-veselības sistēmu, saglabājot iespēju medicīnisko dokumentāciju (e-DNL un e-recepti) aizpildīt arī uz papīra veidlapām kā līdz šim. Līdz ar to nebūtu apgrūtināta arī pacientu iespēja saņemt veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar ārstniecības iestāžu darbu jaunajā sistēmā (piemēram, nepietiekamas ārstniecības iestādes vai ārstniecības personas zināšanas par e-veselības funkcionēšanu).

Grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos* tiks virzīti apstiprināšanai tuvākajā laikā.

Jau ziņots, ka turpinās līgumu slēgšanas process starp Nacionālo veselības dienestu un ārstniecības iestādēm par piekļuvi e-veselības sistēmai. Līdz šim ir noslēgti vairāk kā 380 līgumi un līgumu slēgšanas procesā ir vairāk kā 2400 līgumi ar ārstniecības iestādēm. Līdz šim darbam e-veselības vidē apmācīti ir 3500 profesionāļi (ārstniecības personas un farmaceiti). Apmācības tiks turpinātas arī nākamajos mēnešos.

*Ministru kabineta 2014.gada 11. marta noteikumi Nr. 134 “Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu”.

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes