Aktualitātes / Gripas epidēmija / karantīna SIA “Preiļu slimnīca”

Gripas epidēmija / karantīna SIA “Preiļu slimnīca”

Slimību profilakses un kontroles centrs gripas epidēmijas sākumu izsludināja no 2019. gada 11. decembra.

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 – 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

Ar gripu biežāk slimo bērni un pusaudži. Taču smagāk gripa skar seniorus un cilvēkus ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu slimībām, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģiskām saslimšanām, hroniskām infekcijām, novājinātu imunitāti un adipozitāti (cilvēki ar palielinātu ķermeņa svaru). Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā.

SIA “Preiļu slimnīca” brīdina par gripas epidēmiju un karantīnu nodaļās no 2020.gada 9.janvāra.

Pamatojoties uz gripas un augšējo elpceļu infekciju monitoringa datiem, Slimību un profilakses centrs izziņoja gripas epidēmijas sākumu.
Sakarā ar epidēmiju SIA “Preiļu slimnīca” no 9. janvāra ievieš sekojošus karantīnas pasākumus:
1. Pacientus apmeklēt atļauts tikai ar ārstējošā ārsta atļauju;
2. Sūtījumus pacientiem nodot tikai ar nodaļu personāla starpniecību (10:00 – 12:00 un 17:00 – 19:00);
3. Dzemdību nodaļā vienlaicīgi drīkst atrasties tikai viena persona bez infekcijas simptomiem, saskaņojot to ar nodaļas personālu.

Telefona numuri vizīšu pieteikšanai: Terapijas nodaļā – 65307742, Ginekoloģijas un Dzemdību nodaļā – 28659647.

Vēršam uzmanību, gripas pazīmēm! Lai pamatotu diagnozi gripa, nepieciešams veikt eksprestestu (iztriepe no deguna gļotādas) pacientiem ar sekojošu klīnisko atradi: drebuļi, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās virs 38 ° C, stipras galvassāpes, sāpes acu ābolos un muskuļos (“kaulu laušana”), sauss klepus un rīkles iekaisums, izteikts nespēks, apetītes zudums, bezmiegs, maziem bērniem iespējama arī vemšana un caureja.

Paldies par sapratni! Saudzēsim sevi un savu tuvinieku veselību!