Aktualitātes / Visas kategorijas / Jaunumi / Preiļu slimnīca atbalsta zinātnisku pētījumu

Preiļu slimnīca atbalsta zinātnisku pētījumu

2017.gada 14.oktobrī Preiļu slimnīca uzņēma Rīgas Stradiņa univestitātes rezidentes –  topošās ginekoloģes, gastrointroloģi –  un studentes, kuras veic pētījumu “Latvijas grūtnieču uztura paradumi un to ietekmējošie faktori”.

Dienas gaitā pētnieces tikās ar sievietēm-grūtniecēm un intervēja viņas par uztura paradumiem, fiziskajām un brīvā laika aktivitātēm grūtniecības un pēcdzemdību periodā. Preiļos pētījumā piedalījās 27 sievietes no Preiļu, Līvānu, Daugavpils, Rēzeknes novadiem.

Pētījumu “Latvijas grūtnieču uztura paradumi un to ietekmējošie faktori” (Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Attīstības biedrības Klīniskās izpētes Ētikas komitejas atzinums Nr. 310717-27L) vada Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedras docente Dr.med. Laila Meija, pētījumā iesaistās un atbalsta Slimību profilakses un kontroles centrs, Pasaules Veselības organizācija. Pētnieku tikšanos ar grūtniecēm Preiļos līdzorganizēja un atbalstīja SIA “Preiļu slimnīca”.

2017-10-14_RSU-rezidenti1.jpg