Aktualitātes / Garīgās veselības diena
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Garīgās veselības diena

10. oktobris ir Pasaules garīgās veselības diena, kuru visā pasaulē jau atzīmē kopš 1992. gada. Šajā gadā īpaša uzmanība tiek pievērsta stresam un tā izrietošajām sekām.

Darbs, mājas, darbs, mājas: naudas pelnīšana, steiga, kavēšana, skriešana”, tā bieži vien cilvēki mēdz raksturot šī brīža ātro, dinamisko laiku. Pieauguša cilvēka ikdienas dzīve patiešām var paiet risinot dažādus sīkumus, domstarpības, lielākas vai mazākas problēmas un var rasties izjūta, ka esmu kā vāvere ritenī, slīkstu atvarā. Grūtības aizmigt – daudz dažādas domas, kas nav paspētas izdomāt līdz galam, ir tikai pirmie vēstījumi, kas apliecina, ka cilvēka organisms ir sācis nogurt. Nogurt no ātruma, steigas, spēka patēriņa, pārlieku liela informācijas, emociju apjoma. Te sāk parādīties domas par to, ka tas no kā ciešu ir stress.

Pētījumi rāda, ka fiziskā slodze ir labākais spriedzes mazinātājs. Tas ir ļoti svarīgs līdzeklis pret stresu. Vingrinājumi, kas tiek izpildīti pareizi, dod ķermenim iespēju darboties efektīvākā režīmā.

Fiziski vingrinājumi uzlabo jūsu sirds un asinsvadu funkcijas, palielinot asinsvadu elastību, palielinot skābekļa saturu asinīs un visā ķermenī, un pazeminot holesterīna un triglicerīdu līmeni asinīs. Tas viss samazina sirds slimību, insultu un augsta asinsspiediena risku.

Garīgi, fiziskie vingrinājumi nodrošina atbrīvošanos no negatīvām emocijām, piemēram, neapmierinātības, dusmām un aizkaitināmības, tādējādi veicinot pozitīvāku noskaņojumu.

 Vingrinājumi uzlabo garastāvokli, veidojot pozitīvas bioķīmiskas izmaiņas organismā un smadzenēs. Regulāri vingrojot, samazinās virsnieru izstrādāto hormonu līmenis stresa apstākļos, kā arī jūsu ķermenī izdalās lielāks endorfīnu daudzums, kam ir spēcīga pretsāpju, garastāvokļa uzlabošanas funkcija smadzenēs. Nomāktam cilvēkam bieži vien trūkst šo neiroķīmisko vielu. Tādējādi  vingrošana nodrošina pareizu organisma funkcionēšanu  un radīs relaksācijas sajūtu un dziļu, mierīgu miegu.

SIA “Preiļu slimnīca” darbinieki nodarbības laikā apguva fiziskos vingrinājumus, kuri palīdz noņemt stresu. Nodarbību vadīja fizioterapeite Marta Dorofejeva. Pēc fiziskajām aktivitātēm dalībniekiem bija iespēja relaksēties, dzerot zāļu tēju un baudot pozitīvo atmosfēru.

 

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes