Aktualitātes / Redzes pārbaudes
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Redzes pārbaudes

Cilvēkam redze nodrošina 80% no informācijas par apkārtējo vidi, un 21.gadsimtā daudziem tā ir arī darba instruments. Lai arī daudzi cilvēki redz skaidri, katram var gadīties situācijas, kad acis nejūtas labi. Piemēram tad, kad ilgstoši nākas strādāt pie datora vai ir nepieciešams saskatīt smalkas detaļas, redzes sasprindzinājums var novest pie acu graušanas, galvassāpēm, grūtībām koncentrēt uzmanību vai neskaidras redzes. Optio optikas tādēļ uzsāk kampaņu, lai informētu sabiedrību, kā rūpēties par savām acīm, lai nodrošinātu labas darbaspējas un ērtu skatīšanos. Katram cilvēkam reizi gadā būtu jāveic pilna redzes pārbaude, lai apzinātu savu acu veselības stāvokli un darbaspējas.

Svarīgi saprast, ka redzes pārbaude ir apjomīgs process. Tās laikā speciālists – acu ārsts vai optometrists – pārbauda cilvēka redzes asumu un informē pacientu, vai viņam ir simtprocentīga redze, vai arī viņš patiesībā redz sliktāk nekā līdzcilvēki visapkārt. Protams, tiek nomērīts arī acu optiskais stiprums un atrasts, kādas brilles varētu būt nepieciešamas, lai sasniegtu vislabāko redzes kvalitāti. Pat, ja brilles nav vajadzīgas, vēl ir jāpārbauda acu spēja sadarboties un strādāt. Tā kā cilvēkam ir divas acis, tad smadzenēm jāveic sarežģīts darbs – divi attēli jāsapludina vienā. Reizēm redzes sistēmā ir kādas kļūdas, kuru dēļ smadzenes nespēj pilnvērtīgi izmantot abu acu attēlus, un tad vienai acij tiek uzkrauta dubulta nedabiski liela slodze. Ja šī acs ir spēcīga un ar labām darbaspējām, cilvēkam var nebūt sūdzību. Tomēr kādas ir katras acs darbaspējas – cik daudz acs iekšējie muskuļi spēj sasprindzināties un vai acis prot pietiekami ātri arī atslābināties pēc strādāšanas – speciālists pārbauda, nomērot acs darbaspēju rezerves. Zinot redzes funkciju rādītājus, iespējams sniegt konkrētus ieteikumus, kā pilnvērtīgi izmantot redzi, nepārpūlot acis. Ja ir nepieciešamas arī brilles, redzes pārbaudē izrakstīs tām recepti un piemērotu briļļu lēcu dizainu. Protams, redzes pārbaude nav iedomājama bez acu veselības skrīninga: pārbaudē tiek novērtēts acu sausums, mērīts acs iekšējais spiediens, apskatīts redzes nervs un acs iekšpuse, un gaismas uztvērējslānis tīklene, kā arī, protams, pārbaudīts, vai nav manāmas biežāk sastopamo acs slimību – kā glaukomas un kataraktas – pazīmes.

Kvalitatīva redzes pārbaude nav ātra un tās rezultāts nav vienkārši briļļu recepte. Redzes pārbaude ir sertificēta acu aprūpes speciālista konsultācija, kas balstās uz mūsdienīgas izmeklēšanas rezultātiem. Tāpēc aicinu katru cilvēku vismaz reizi gadā veikt pilnu redzes pārbaudi, lai izzinātu savas acis un parūpētos par tām!

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes