Aktualitātes / SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” un SIA „Preiļu slimnīca” noslēdz sadarbības līgumu

Pagājušajā nedēļā tika noslēgts sadarbības līgums starp SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” un SIA „Preiļu slimnīca” , kas reģiona iedzīvotājiem nodrošinās vienotu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un plānošanu. Gan SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca”,  gan SIA „Preiļu slimnīca” atzīst, ka, šis līgums veicinās vairāku ar veselības aprūpi saistītu jautājumu efektīvāku risināšanu.

Abas iesaistītās puses definējušas galvenos sadarbības virzienus, kas ir – sabiedrības veselība, infrastruktūras attīstība, ārstniecības iestāžu sasdarbība izglītībā un zinātnē, veselīgs dzīvesveids un labklājība. Līgums paredz ilgtermiņā saskaņotārstniecības personāla un infrastruktūras plānošanu un koordinēšanu, kā arī izveidot vienotu kārtību kādā notiek pacientu kustība starp šīm ārstniecības iestādēm.SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca”un SIA „Preiļu slimnīca”joprojām saglabās arī individuālos, iepriekš definētos stratēģiskos mērķus un turpinās realizēt visus iesāktos projektus.

Jau šobrīd rit darbs pie pastāvīgas informācijas un pieredzes apmaiņas, tā pat arī pie izglītības aktivitātēm.Plānots, ka medicīnas studentiem un rezidentiem būs iespēja iegūt pieredzi paralēli SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” un SIA „Preiļu slimnīca”.  Tiks veidota vienošanās par studiju procesam nepieciešamās darbības izvēršanu abās ārstniecības iestādēs, kas sevī ietvers studiju darba iespējas klīniskās vides apstākļos, darbu ar pacientiem un dažādu medicīnas iekārtu praktisko izmantošanu.

SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” un SIA „Preiļu slimnīca” plāno kopīgi izstrādāt un realizēt projektus un sabiedriskas aktivitātes. SIA „Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja Iveta Stare skaidro: „Sadarbības līgums ir svarīgs domājot arī par papildus finansējumu uzņēmuma plānotajām darbībām –Dienas stacionāra izveidošanai slimnīcas telpās un sakārtojot infrastruktūru 9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros.”