Aktualitātes / Precizējam informāciju par Covid-19 testēšanu pacientiem, kas stājas stacionārā

Precizējam informāciju par Covid-19 testēšanu pacientiem, kas stājas stacionārā

Informējam, ka Vietājā Latgales avīze 34.numurā norādīta neprecīza un iedzīvotājus maldinoša informācija par Covid-19 analīžu veikšanu pacientiem, kas stājas stacionārā.

Precizējam…

Līdz 17.augustam uzņemot stacionārā Covid-19 analīzes infekcijas noteikšanai tika veiktas visiem uzņemšanas nodaļas pacientiem:

• ar akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmēm;
  • ar pneimoniju;
  • ar smagu akūtu respiratoru infekciju (turpmāk – SARI) bez cita iemesla, kas pilnībā izskaidro klīniskās izpausmes, t. sk. SARI, t.sk. pacienti, kuriem ir nepieciešama intensīvā terapija (skat. SPKC ieteikumus smagas akūtas respiratoras infekcijas (SARI) diferenciālai diagnostikai ar Covid-19 infekciju: https://www.spkc.gov.lv/lv/arstiem-par-covid-19-infekcijas-uzliesmojumu/sari_laboratora_diagnostika_sarscov2.pdf)
  • ar akūtas elpceļu infekcijas slimības simptomiem, ja inficēšanās notikusi stacionārā;
  • ar neskaidras izcelsmes drudzi;
  • bez noteiktas dzīvesvietas;
  • no citas ārstniecības iestādes, ja laboratoriskā izmeklēšana uz Covid-19 nav veikta pirms izrakstīšanas;
  • no sociālās aprūpes iestādes, patversmes vai ieslodzījuma vietas;
  • Covid-19 pacienta kontaktpersonām, pēc epidemioloģiskām indikācijām, piemēram, ja slimnīcā ir reģistrēts Covid-19 gadījums;
  • Personām, kam nepieciešama dzīvību glābjoša vai neatliekama operācija vai augsta riska neatliekama manipulācija (bronhoskopija, fibrogastroskopija);
  • Pacientiem, kuri tiek stacionēti intensīvās terapija nodaļās vai palātās, insulta vienībās, hematoloģijas un onkoloģijas profila nodaļās;
  • Pacientiem, kuriem pirmais tests ir bijis negatīvs, bet atrodoties stacionārā pastāv augšējo elpošanas ceļu infekcijas simptomi un/vai pneimonija un/vai SARI bez cita iemesla, kas pilnībā izskaidro klīniskās izpausmes, atkārtoti veic testēšanu 48 stundas pēc pirmā testa;
  • Gan grūtniecēm, gan dzemdētājām ar augšējo elpošanas ceļu infekcijas simptomiem.

Informējam, ka ar 17.augustu, ņemot vērā Covid-19 infekcijas tālāko izplatību, īpaši bezsimptomu formu bīstamību, stacionārā vai dienas stacionārā plānveida izmeklējumiem un ārstēšanai uzņemam pacientus ar apliecinājumiem par veiktu Covid-19 testu, kura rezultāts ir negatīvs, savukārt akūtos gadījumos Covid-19 analīzes tiek veiktas uz vietas – uzņemšanas nodaļā.