Aktualitātes / Visas kategorijas / Jaunumi / Svinīgi atklātas slimnīcas ēkas pārbūvētā 4. stāva telpas
Maija Krasnā
Maija Krasnā

Svinīgi atklātas slimnīcas ēkas pārbūvētā 4. stāva telpas

Trešdien, 27. decembrī, SIA “Preiļu slimnīca” tika svinīgi atklātasslimnīcas ēkas pārbūvētā 4. stāva telpas, kuras tika pārbūvētas Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projektā.

SIA “Preiļu slimnīca” vadītāja Skaidrīte Žukova savā uzrunā atklāja, ka no idejas līdz rezultātam, ko var redzēt šodien, ir pagājuši gandrīz seši gadi: “Vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstītā projekta “Preiļu slimnīca dienas stacionāra pārbūve” īstenošanu SIA “Preiļu slimnīca” noslēdza 2018. gada 25. janvārī.” Slimnīcas ēkas pārbūvētā 4. stāva telpu atklāšanas pasākums deva iespēju atsaukt atmiņā telpu un aprīkojuma stāvokli pirms projekta īstenošanas, kas īpaši uzrunāja darbiniekus, kuri šajās telpās bija strādājuši pirms renovācijas, kā arī tos, kuri piedalījās projekta īstenošanā. Gadu laikā šīs telpas nebija remontētas kopš ēkas uzcelšanas brīža. Iekšējās komunikācijas bija nolietojušās, tehniskais stāvoklis – kritisks.

Pārbūves rezultātā, jaunizveidotajā 4. stāvā tiks sniegti pakalpojumi atbilstoši 1. līmeņa dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī endoskopijas pakalpojumi, izvietota operāciju zāle un sterilizācijas bloks, kā arī būs pieejama uzgaidāmā telpa ar garderobi. Plānots, ka renovētajās telpās sākotnēji darbu uzsāks dienas stacionārs, endoskopijas kabinets un pēc tam arī operāciju zāle un sterilizācijas bloks.

SIA “Preiļu slimnīca” virsmāsa Solvita Ķirša uzsver blakus esošā sterilizācijas bloka izdevīgumu jaunajās telpās – iegādātās iekārtas un to izvietojums ļaus sagatavot un apstrādāt instrumentus uz vietas, blakus operāciju blokam, kā arī nodrošinās iespēju sterilos komplektus ievietot skapjos, kas savienoti tieši ar operāciju zāli.

Dienas stacionārs sniedz iespēju pacientam saņemt tam nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus dienas laikā līdz 16 stundām, naktis pavadot mājās, ja nav nepieciešama diennakts medicīnas personāla uzraudzība. Pieprasījumam pēc dienas stacionāra pakalpojumiem katru gadu vērojams pieaugums, neskatoties uz to, ka noslodze ir pietiekami augsta. Šī tendence sniedz pārliecību par dienas stacionāra pārbūves nepieciešamību, kas ir ieguldījums sabiedrības nākotnē, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti. Pacienti dienas stacionārā varēs uzturēties tikai uz veselības aprūpes manipulācijas brīdi un pēc tam doties mājās.

SIA “Preiļu slimnīca” ekonomiste Linda Liepniece uzsver šī projekta nozīmi slimnīcas ilgtermiņa stratēģijā: “Mēs plānojam paplašināt savu pakalpojumu klāstu ar vairākām maz-invazīvām operācijām, lai pacienti varētu saņemt kvalitatīvu pakalpojumu tuvu dzīvesvietai”.

Mūsu – SIA “Preiļu slimnīca”- misija ir profesionāli veikt savu darbu, palīdzot kļūt veselam ikvienam, un rūpēties par pacientu drošību, labsajūtu un atveseļošanos. Gaiša un patīkama slimnīcas vide palīdz justies labāk, sniedz estētisko un emocionālo devumu, kas veicina ātrāku pacientu atlabšanu. Viennozīmīgi svarīga ir personāla veselība, drošība, labsajūtu veicinoša un funkcionāla darba vide. Raugoties nākotnē, jauno speciālistu piesaistē, ne mazāk svarīgs aspekts ir sakārtota, mūsdienīga un droša darba vide.

Būvdarbu veicējs, atbilstoši iepirkuma procedūrai, bija SIA “LAGRON”. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “RS Property”,  būvprojekta izstrādi – SIA “REM PRO”.

2018. gada 25. janvārī SIA “Preiļu slimnīca” noslēdza vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda SAM 9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” projektu iesniegumu atlases trešās kārtas īstenošanu SIA “Preiļu slimnīca” Dienas stacionāra pārbūve” ar projekta numuru 9.3.2.0/18.I/018. Projekta kopējā attiecināmās izmaksas 975 834,00 EUR (ERAF finansējums sastāda 85% – 829 458,90 EUR; Attiecināmais valsts budžeta finansējums 9% – 87 825,06 EUR; privātais paša uzņēmuma finansējums sastāda 6% – 58 550,04 EUR).

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментарии отключены.
Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes