Aktualitātes / Pasaules Pretvēža dienā papildini zināšanas par ļaundabīgajiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Pasaules Pretvēža dienā papildini zināšanas par ļaundabīgajiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi

Pasaules_pretveezha_diena_jpg.png

 

4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi.

Vismaz viena trešdaļa izplatītāko vēža veidu (kolorektālais, krūts, prostatas u. c.) ir novēršami, īstenojot dažādus profilakses pasākumus, tai skaitā, veicot vakcināciju pret vēzi izraisošām infekcijām (vīrushepatīts un papilomas vīrusa (CPV) infekcija).

Ir gan vispārīgi profilaktiskie pasākumi, kas var mazināt dažādu onkoloģisko slimību attīstību jebkuram iedzīvotājam (kā, piemēram, veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atturēšanās un alkohola un tabakas izstrādājumu lietošanas u. c.), gan noteiktai vecuma grupai (piemēram, zarnu vēža profilaktiskais tests iedzīvotājiem pēc 50 gadu vecuma) vai dzimumam (piemēram, dzemdes kakla un krūts vēža skrīnings sievietēm vai sēklinieku pašpārbaude vīriešiem) specifiski profilaktiskie pasākumi.

SPKC izstrādātie informatīvie materiāli onkoloģisko slimību profilaksi:

Zarnu vēža skrīnings:

Dzemdes kakla vēža skrīnings:

Krūšu profilaktiskās pārbaudes:

Vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusa (CPV) infekciju:

  • Video “Uzvari cīņā pret vēzi”. Vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusa (CPV) infekciju ir valsts apmaksāta meitenēm vecumā no 12 līdz 17 gadiem (ieskaitot). 2022. gadā valsts apmaksāta vakcinācija pret CPV infekciju tiek nodrošināta arī 12 gadus veciem zēniem.
  • Informatīvais materiāls “Zini faktus par CPV”.

Sēklinieku un prostatas profilaktiskās pārbaudes:

Citi informatīvie materiāli par onkoloģisko slimību profilaksi:

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes