Aktualitātes / Ārvalstī pārslimota Covid-19 faktu var reģistrēt Latvijas Republikā
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Ārvalstī pārslimota Covid-19 faktu var reģistrēt Latvijas Republikā

Turpmāk iedzīvotāji, kuri ir pārslimojuši Covid-19 ārpus Latvijas Republikas, varēs reģistrēt infekcijas pārslimošanas faktu, vēršoties ar iesniegumu Nacionālajā veselības dienestā (NVD). Reģistrētais pārslimošanas fakts tiks ņemts vērā, aprēķinot primārās vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu atbilstoši noteiktam algoritmam, skaidro NVD. 

 

Ārvalstī, tajā skaitā ārpus Eiropas Savienības, pārslimota Covid-19 infekcija tiek reģistrēta Latvijas Republikā, ja: 

  • iedzīvotājs ir saņēmis vismaz vienu Eiropas Zāļu aģentūras vai Pasaules Veselības organizācijas atzītas vakcīnas devu pret Covid-19 infekciju; 
  • ārvalstīs pārslimota Covid-19 faktu apliecina ar ārvalsts laboratorijā veikta Covid-19 RNS testa rezultātu; 
  • iedzīvotājs ir tiesīgs Latvijas Republikā saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret Covid-19. 

     

Iesniegumu un laboratorijas testa rezultātu NVD var iesniegt klātienē vai attālināti – pa pastu vai elektroniski. Detalizētāku informāciju par iesnieguma iesniegšanas kārtību iedzīvotāji var noskaidrot NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Iedzīvotājiem” – “Digitālais Covid-19 sertifikāts” vai zvanot uz informatīvo tālruni 8989. 

 

Iesnieguma, pievienoto dokumentu izskatīšanu un Covid-19 pārslimošanas fakta reģistrēšanu NVD jāveic līdz vienam mēnesim no iesnieguma saņemšanas brīža. 

 

Vienlaikus NVD vērš uzmanību, ka Latvijas Republikā reģistrētais Covid-19 pārslimošanas fakts nenodrošinās pārslimošanas sertifikāta izveidi www.covid19sertifikats.lv. Tāpat kā līdz šim – pārslimošanas sertifikātu būs jāsaņem valstī, kurā ir notikusi pārslimošana. Visi Eiropas Savienības dalībvalstīs saņemtie pārslimošanas sertifikāti, kā arī sertifikāti, kas ir saņemti valstīs, kuras ir pievienojušās Eiropas Savienības vienotajai digitālajai vārtejai, ir derīgi izmantošanai Latvijas Republikā.

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes