Aktualitātes / Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas maija brīvdienās
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas maija brīvdienās

Pirms gaidāmajām maija brīvdienām, no 1. līdz 4. maijam, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē iedzīvotājus par valsts apmaksātas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām, tajā skaitā iedzīvotājiem ar aizdomām par Covid-19 saslimšanu.

 

Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar tālruņa speciālistiem arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Ja brīvdienu laikā iedzīvotājam ir parādījušies Covid-19 saslimšanas simptomi – piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c. – Covid-19 analīzes var nodot bez ārsta nosūtījuma kādā no zemāk minētajām analīžu nodošanas vietām:

 • Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca​​​​​​​
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 67000610,
  internetā:
  https://www.aslimnica.lv/pieraksts.php
 • E. Gulbja laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 67801112,
  internetā:
  https://www.egl.lv/autorizacija/?auth
 • Centrālā laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai –  tālr.: 8303; 8330,
  internetā:
  pieraksts.laboratorija.lv
 • MFD Veselības grupa
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 8313,
  internetā:
  www.mfd.lv/lv/covid-19
 • iVF Rīga Laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai –  tālr.: 8303; 25444405

Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303.

Traumu (apdegumu, mežģījumu, lūzumu u.c.) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

 

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

 

Informācija par ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties traumu vai veselības apdraudējuma gadījumos, ir pieejama NVD tīmekļvietnes sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?” un interaktīvā kartē.

NVD atgādina, ka visās ārstniecības iestādēs ir jāievēro divu metru distance, jālieto sejas aizsargmaska vai respirators, kā arī regulāri jādezinficē rokas.

Dzīvībai kritiskā gadījumā jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113.

 

SIA “Preiļu slimnīca” uzņemšanas nodaļa turpinās darbu arī maija svētkos un pieņems pacientus kā ierasts, nepārtraukti visu diennakti. Tālrunis uzziņām: 65307753.

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes