Aktualitātes / Jauns datortomogrāfs
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Jauns datortomogrāfs

SIA “Preiļu slimnīca” ārsts-radiologs Jurijs Kirsanovs pauž gandarījumu par jauno datortomogrāfijas iekārtu un norāda, ka tagad ir iespēja izmeklēt jebkuru orgānu, izņemot sirdi. Ja iepriekšējais datortomogrāfs bija vienslāņa, tad jaunā iekārta ir 16 slāņu. Katrs izmeklējums notiek daudz ātrāk, arī pacientiem elpas aizturēšana ir tikai 15-16 sekundes nevis 60-70 sekundes, kā tas ir bijis iepriekš.

 

Uzņēmuma valdes loceklis un Saimniecības daļas vadītājs Aleksandrs Poplavskis stāsta, ka iepirkuma rezultātā Preiļu slimnīcā ir pieejama jauna datortomogrāfa iekārta, veikts telpu remots un ir nodrošināta izmeklējumu rezultātu datu uzglabāšana. Jaunā iekārta tiek nomāta, nomas līgums ar konkursa uzvarētāju SIA “TRADINTEK” ir noslēgts uz septiņiem gadiem.

 

Preiļu slimnīcā ir iespēja veikt datortomogrāfiju (ar un bez kontrastēšanas) galvas un deguna blakusdomumiem, kauliem un locītavām, krūšu kurvim, mazajam iegurnim, mugurkaula skriemeļiem (pa daļām), vēderam. Plānots, ka drīzumā varētu tikt sniegts arī jauns pakalpojums angiogrāfija – asinsvadu izmeklēšanas metode.

 

Jaunā datortomogrāfa iekārtas noma tiek veikta par SIA “Preiļu slimnīca” līdzekļiem. Datortomogrāfijas izmeklējumu telpās remontdarbus veica SIA “Preiļu celtnieks” – ir izlīdzināti un nokrāsoti griesti un sienas, nomainīts grīdas segums, veikta apgaismojuma lampu nomaiņa, apkures un kondicionēšanas sistēmas nomaiņa. Tāpat arī ārstu-radiologu un asistentu darba telpā labiekārtotas darbavietas, nomainītas mēbeles, kuras atbilst arī iekārtas aprīkojumam.

 

SIA “Preiļu slimnīca” nodrošina Nacionālā veselības dienesta apmaksātus datortomogrāfijas izmeklējumus rindas kārtībā un maksas pakalpojumus nākamajā dienā saskaņā ar cenrādi. Pieteikšanās un reģistrēšanās uz datortomogrāfijas pakalpojumiem notiek reģistratūrā poliklīnikas 1.stāvā vai zvanot uz tālruņiem 65307750, 65307757.

 

Pirms izmeklējuma pusstundu iepriekš ir jāierodas un jāreģistrējas reģistratūrā poliklīnikas 1.stāvā. Datortomogrāfijas kabinets atrodas Preiļu slimnīcas Uzņemšanas nodaļā – četrstāvu korpusa 1.stāvā.

 

 

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes