Aktualitātes / SIA “Preiļu slimnīca” valdes locekles amatā apstiprināta Iveta Stare

SIA “Preiļu slimnīca” valdes locekles amatā apstiprināta Iveta Stare

Attachment1.jpg

31. janvārī notika SIA “Preiļu slimnīca” kapitāldaļu turētāju sapulce, kurā viens no darba kārtības jautājumiem bija valdes trešā locekļa apstiprināšana amatā. SIA “Preiļu slimnīca” trešā valdes locekļa amatā uz noteiktu termiņu (1 gads) tika apstiprināta pašvaldības virzītā Iveta Stare, bet 7. februārī tika veiktas izmaiņas LR Uzņēmumu reģistrā amatpersonu sastāvā, nosakot ieceltai valdes loceklei Ivetai Starei tiesības pārstāvēt komercsabiedrību kopīgi ar vismaz vienu no valdes locekļiem.

Iveta Stare ir Preiļu novada domes deputāte, Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja, SIA “Arka Preiļi” grāmatvede, laika periodā no 2015. līdz 2019. gadam bija SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja, pirms tam strādāja vadošā amatā Valsts ieņēmumu dienestā, vadīja AS Swedbank Preiļu filiāli. Viņas izglītība un pieredzē gūtās zināšanas ekonomikā, vadības procesos, kā arī kapitālsabiedrību un korporatīvajā pārvaldībā, būs spēcīgs pienesums valdē, kurai šī gada laikā jāpamato un jāpierāda slimnīcas spēja sniegt un nodrošināt pakalpojumus atbilstoši 2. un 3. līmeņa statusam.

SIA “Preiļu slimnīca” šobrīd jāpieņem nopietni stratēģiski lēmumi, jo pēc saņemtā Veselības ministrijas darba grupas priekšlikuma, lai nodrošinātu konceptuālā ziņojuma “Par veselības aprūpes sistēmas reformu”, tai tiek piedāvāts 1. līmeņa slimnīcas statuss. Diemžēl šādi Veselības Ministrijas piedāvājumi – pazemināt esošo SIA “Preiļu slimnīca” statusu bija jau 2016. gadā, toreiz veiksmīgi izdevās pierādīt, ka slimnīca var nodrošināt pakalpojumus gan Uzņemšanas, gan Dzemdību nodaļā, gan attīstīt jaunus – izveidojot Rehabilitācijas nodaļu. Pēdējos 2 gados Skaidrītes Žukovas vadībā slimnīca darbojas finansiāli veiksmīgi, turpinās iesāktie projekti, diemžēl mainoties privātajam kapitāldaļu īpašniekam, savstarpējā sadarbība ar valdi veidojas diezgan pretrunīga. Piekritu pieņemt šo amatu, jo man nebūs vajadzīgs papildus laiks, lai iepazītos un saprastu situāciju un procesus, kas notiek mūsu slimnīcā. Piekritu pieņemt šo lēmumu, jo saņēmu mutisku lūgumu un pamudinājumu gan no koalīcijas, gan opozīcijas deputātiem. Piekritu papildus pienākumiem uz vienu gadu, jo uzskatu, ka valdē ilgtermiņā noteikti jābūt profesionālam mediķim”, komentējot apstiprināšanu amatā, uzsvēra valdes locekle.