Aktualitātes / Zini un nepārmaksā – no šodienas spēkā stājas jaunā kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība

?No šodienas, 1.aprīļa stājas spēkā jaunā kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība (Tā paredz, ka ārsti kompensējamo zāļu receptē norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekā no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa.):

• Lai pacienti maksātu mazāk, no šī gada 1.aprīļa Latvijā ārsti kompensējamo zāļu receptē norādīs tikai ZĀĻU AKTĪVO VIELU, nevis ZĀĻU NOSAUKUMU. Aktīvā viela ir ikvienu zāļu galvenā ārstējošā viela. Zāļu formu, krāsu, garšu u.c. īpašības veido PALĪGVIELAS.
• Veicot pētījumus, secināts, ka nav pierādījumu tam, ka oriģinālās zāles darbojas labāk nekā patentbrīvās zāles.
• No zālēm ar vienādu aktīvo vielu un iedarbību valsts apmaksā (kompensē) tās, kurām ir zemākā cena.
• Zālēm ar vienādu aktīvo vielu un iedarbību var būt dažādi ražotāji, nosaukumi, izskats (krāsa, forma vai iepakojums), tādēļ tās var atšķirties no iepriekš lietotajām.
• Ja aptiekā šobrīd nav pieejamas izrakstītās kompensējamās zāles:
          – farmaceits tās Tev var pasūtīt;
          – ja zāles ir nepieciešamas uzreiz -piezvani uz citu aptieku vai vērsies tajā.
• Savukārt aptiekā no zālēm ar vienādu aktīvo vielu un iedarbību pacientiem izsniegs zāles ar ZEMĀKO cenu.

Plašāk: ZINI UN NEPĀRMAKSĀ

No 2020. gada 1. aprīļa stāsies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2006. gada 31. oktobra noteikumiem Nr. 899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”, kas paredz, ka, izrakstot kompensējamo zāļu A sarakstā iekļautās zāles, vismaz 70% gadījumu no visu ārstniecības personas izrakstīto kompensējamo zāļu recepšu skaita gada laikā tiks norādīta zāļu aktīvā viela, nevis zāļu komerciālais nosaukums.

Ziniunneparmaksa_1Apr2020.png