Aktualitātes / SIA “Preiļu slimnīca” iegādājās jaunu fundus kameru
Rolands Naglis
Rolands Naglis

SIA “Preiļu slimnīca” iegādājās jaunu fundus kameru

Šobrīd tiek veikta oftalmologa kabineta aprīkojuma atjaunošana. Jau esam saņēmuši fundus kameru, bet drīzumā tik nomainīts arī tonometrs, autodefraktokeratometrs un oftalmoloģijā darba vieta.

Fundus kamera ir mūsdienīga acu diagnostikas iekārta ar ko iegūst augstas kvalitātes tīklenes, acs nervu un asinsvadu attēlus. Ar iekārtas palīdzību ir iespējams savlaicīgi pamanīt dažādas slimības agrīna stadijā, piemēram, glaukomu vai tīklenes makulārās izmaiņas. Ar fundusa kameras palīdzību ir iespējams atklāt arī citas slimības – diabētu, insulta risku, augstu asinsspiedienu.

Izmeklējumi īpaši iesaka veikt personām pēc 40 gadu vecuma vai personām ar cukura diabētu.

 

Fundusa kamera iegādāta ar ERAF fondu līdzfinansējumu.

Jau iepriekš ziņots, ka 2018. gada 25. janvārī SIA “Preiļu slimnīca” noslēdza vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) SAM  9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” projektu iesniegumu atlases trešās kārtas īstenošanu SIA “Preiļu slimnīca dienas stacionāra pārbūve” ar projekta numuru 9.3.2.0/18.I/018.

Kopējais projekta īstenošanas ilgums ir 31 mēnesis-12.2018. – 06.2021. Projekta kopējā attiecināmās izmaksas 975 834,00 EUR (ERAF finansējums sastāda 85% – 829 458,90 EUR; Attiecināmais valsts budžeta finansējums 9% – 87 825,06 EUR; privātais paša uzņēmuma finansējums sastāda 6% – 58 550,04 EUR.)

csm_LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_ad9731bbe1.jpg

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes