Aktualitātes / RSU Studenti viesojas SIA “Preiļu slimnīca”
Rolands Naglis
Rolands Naglis

RSU Studenti viesojas SIA “Preiļu slimnīca”

25.oktobrī SIA “Preiļu slimnīca” viesojās grupa ar topošajiem mediķiem no Rīgas Stradiņa Universitātes. Studenti bija aicināti uzzināt par SIA “Preiļu slimnīca” piedāvātajām darba, zinātnisko darbu izstrādes un prakses iespējām, kā arī iepazīt Preiļu pilsētu, apskatīt parku, pili un kapelu.

Kopumā pasākumā piedalījās 16 jaunieši, kuri pārstāvēja gan Rehabilitācijas fakultāti, gan Medicīnas fakultāti. Viņu vidū bija gan jaunieši, kas specializējušies ergoterapijā, gan topošie rehabilitologi, ķirurgi, endokrinologi un citu specialitāšu pārstāvji. Viņu vidū arī bijusī Preiļu ģimnāzijas absolvente un jaunieši no Rēzeknes, Pļaviņām, Jēkabpils, kā arī citām vietām Latvijā.

Dienas sākumā, spītējot sliktajiem laikapstākļiem, studenti devās apskatīt Preiļu pilsētu, uzzināt interesantākos faktus par pili un parku, kā arī kapelā noklausījās Latvijā vienīgās dziedošās gides muzikālo priekšnesumu. Pēc ekskursijas topoši mediķi devās uz SIA “Preiļu slimnīca”. Iepazinās ar uzņēmuma galveno ārsti Viktoriju Šmuksti, valdes priekšsēdētāju Ivetu Stari un Rehabilitācijas nodaļas vadītāju Anitu Sudniku.

Topošie specialisti atzinīgi novērtēja iespēju iepazīt uzņēmumu un klātienē tikties ar tā vadību. Studentiem tika stāstīts par uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem, izrādītas jau renovētās telpas un nodaļas, studenti uzzināja arī par slimnīcas attīstības plāniem un projektiem, kurus realizēs tuvākajā laikā. V. Šmukste skaidroja turpmākās sadarbības iespējas starp SIA “Preiļu slimnīca” citām sadarbības reģiona slimnīcām t.i. SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” un SIA “Krāslavas slimnīca” un jaunajiem ārstiem.

Slimnīcas vadība neatlaidīgi strādā pie tā, lai piesaistītu jaunus darbiniekus, īpaši koncentrējoties uz jaunajiem speciālistiem, kas nāk no Latgales reģiona. Kā apgalvo galvenā ārste Viktorija Šmukste: “Izšķirošais, lai jaunais speciālists izvēlētos darbu reģionālajā slimnīcā, ir ne tikai atalgojums, slodze un citi darba līgumā nosakāmie bonusi, bet personiskā simpātija pret vietu. Spēja redzēt savu nākotni saistībā ar šo vietu.”

Rehabilitoloģijas pulciņa vadītāja Sabīne Miķelsone, kura koordinēja studentu pieredzes apmaiņas braucienu, atzina, ka: “Šādi izbraukumi palīdz labāk novērtēt visas iespējas, ko piedāvā darba tirgus veselības aprūpes nozarē. Reģionālās slimnīcas un to darba specifika atšķiras no lielajām Universitāšu slimnīcām. Mēs novērtējam, ka reģionālās slimnīcas piedāvā studentiem šādu iespēju un noteikti, kādam no topošajiem ārstiem, šāds pieredzes apmaiņas brauciens var kļūt par pagrieziena punktu karjerā.”

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes