Aktualitātes / Visas kategorijas / Jaunumi / Rehabilitācijas nodaļā skatāma gleznu izstāde

Rehabilitācijas nodaļā skatāma gleznu izstāde

No 1. novembra SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā skatāma mākslinieces Viktorijas Valujevas gleznu izstāde “Ommanipemehung”.

Viktorija Valujeva ir absolvējusi Daugavpils Universitāti (2007) – mākslas bakalaura grāds. Rīgas Mākslas akadēmijā ir ieguvusi maģistra grādu glezniecībā (2010) un grafikā (2016). Studēja Multimediju Porto Universitātē (Portugālē) Erasmus programmas ietvaros (2009. gadā). Florencē Florences Mākslas Universitātē apguva sgrafito sienu glezniecības tehniku.

Piedalījusies izstādēs kopš 2006. gada, organizēja arī 8 personālizstādēs. Viņas darbi ir pārstāvēti Marka Rotko mākslas centra kolekcijā un privātkolekcijās Dānijā un Francijā, Īrījā, Italījā, Conora McGregorā (Conor Mcgregor) privat kolekcijā, kā arī 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas grupas izstādē Daugavpilī (Marka Rotko mākslas centrā). Māksliniece ir piedalījusies dažādos starptautiskos projektos izglītības un mākslas jomā.

Kopš 2006. gada viņa vada jauniešu biedrību “Kāpēc5”, organizējot kultūras pasākumus. No 2014. līdz 2021. gadam pasniegusi Daugavpils Universitātē un 2017. – 2021. gadam PIKC Saules Skola, atbalstījusi radošu neformālās izglītības vidi ar izglītojošām aktivitātēm sadarbībā ar “Kāpēc5” un “Dakini Foundation”.

Māksliniece aktīvi darbojas pedagoģiskā jomā, organizējot mākslas un fotogrāfijas radošās darbnīcas un kursus, aktīvi piedalās labdarības projektos, kas saistīti ar mentālo un fizisko veselības uzlabošanas programmu “Dakini foundation” un Daugavpils un pasaules invalīdu biedrībām.

Комментарии отключены.