Aktualitātes / Rehabilitācija caur spēlēm
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Rehabilitācija caur spēlēm

Šonedēļ SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā tika piegādāta jauna iekārta – RAPAEL SMART PEGBOARD, kas palīdz cilvēkiem attīstīt pirkstu veiklību, koordināciju cilvēkiem pēc insulta, bērniem ar attīstības un koncentrēšanās traucējumiem, veicina uzmanības noturību un citas nepieciešamās iemaņas. Iekārta piemērota darbam ar insultu pārcietušiem pacientiem, ar bērniem un ar pieaugušajiem. Svarīgi, ka ar tās palīdzību speciālisti spēj viegli izsekot līdzi katra pacienta progresam un novērtēt, kā cilvēks attīstās vai atgūst zaudēto kustīgumu.

Iekārta izskatās gluži kā rotaļlieta, ko var atrast daudzās mājās, kurās ir mazi bērni. Tomēr tai ir daudz sarežģītāks mehānisms un atmiņas funkcijas, kas fiksē rezultātus katru reizi, kad konkrētais pacients darbojas ar iekārtu. Digitālā ierīce ir aprīkota ar caurumiem, kas iedegas dažādās formās un modeļos -mērķis ir aizpildīt apgaismotās vietas ar tapām, pirms atskanējis signāls. Ir arī citi spēļu modeļi, piemēram, formu un krāsu atpazīšana, visu tapiņu ievietošana vērtējot ātrumu un daudzas citas. Lai gan dizaineri ieguva iedvesmu no klasiskajām bērnu spēlēm, viņu pegborda mērķis ir nodrošināt dzīvi mainīgu terapiju, nevis vienkārši izklaidi.

Kā skaidro iekārtas radītāji – Pegboard tika izveidots kā rehabilitācijas līdzeklis, lai palīdzētu cilvēkiem atveseļoties pēc insulta. Pielāgojot rotaļlietu ergoterapijas un fizioterapijas vajadzībām ir sasniegts lielisks rezultāts. Pamatideja ir tāda – caur spēles elementu, un balstoties uz iespēju skaidri redzēt laiku un rezultātus, ko uzstādīji iepriekš un ko šobrīd, pacienti katrā nodarbībā kļūst vairāk iesaistītāki un vairāk motivēti. Digitālais panelis dēļa malā nodrošina lietotājus ar vizuālu un dzirdamu atsauksmi, lai pacienti un terapeiti varētu sekot progresam.

Katru gadu Latvijā aptuveni 10 000 cilvēku kļūst par insultu upuriem, un nereti paiet vairāki mēneši reizēm pat gadi, līdz viņi atgūst pilnīgu kustīgumu vai pilnveido to maksimāli iespējamās robežās. Tā pat ir liels skaits bērnu, kuriem ir gan iegūtas, gan iedzimtas slimības, kuru rehabilitācijā varēs izmantot šo iekārtu.

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes