Aktualitātes / Laiks izmeklēt vēnas! Vēnu diena Preiļos
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Laiks izmeklēt vēnas! Vēnu diena Preiļos

18. janvārī no plkst. 10.00 – 18.00 Preiļu slimnīcā, Preiļos, Raiņa bulvārī 13) pieņems „DR. MAURIŅA VĒNU KLĪNIKAS” ASINSVADU ĶIRURGS, FLEBOLOGS DR. JURIS RĪTS.

 

Iepriekšēja pieteikšanās uz ārsta maksas konsultāciju pa tālruni: 67374747

 

Pieņemam ERGO, IF un BTA apdrošināšanas polises. 

 

 

Laiks izmeklēt vēnas! Vēnu ārsts Jūsu novadā!

Kaut arī kājas ir kā svina pielietas un uz tām izspiedušies neglīti vēnu ķekari, ne vienmēr uzreiz dodamies pie ārsta. Taču būtu vērts – jo laicīgāk tās izmeklēsim, jo vieglāk būs novērst problēmas. Par mūsdienīgām vēnu diagnostikas un ārstēšanas tendencēm stāsta „Dr.Mauriņa Vēnu klīnikas” asinsvadu ķirurgs, flebologs Dr.Juris Rīts.

 

 –Vai vēnas būtu vērts izmeklēt vēl pirms nav radušās izteiktas sūdzības?

–Ieteikt to visiem būtu pārspīlēti, taču, ja ar varikozi sirgst vecāki, māsas un brāļi, labāk to darīt pirms nav radusies smaguma sajūta kājās un jau redzamas paplašinātas vēnas.   

Ja ir sīka paplašināta vēniņa un slima stumbra vēna, operācija notiek nevis ar griezienu, bet caur adatas dūrienu 10–20 minūšu laikā. Taču, ja problēmas risināšanu atliek, līdz kājas ir vienos ķekaros ar brūniem pleķiem, čūlu un pievienojušos iekaisumu, operācija var ilgt līdz pusotrai stundai. Tad tās rezultāts, pat veicot maksimāli saudzīgi, nebūs tik labs – uz ādas paliks pigmentācija vai čūlas rēta.

Diagnostikas stūrakmens, uz kuru varam precīzi balstīt savu slēdzienu un plānot ārstēšanu, ir ultrasonogrāfija.

Pirms pārdesmit gadiem, kad nebija šā izmeklējuma, pacienti tika operēti ļoti traumatiski, operācijās zaudēja daudz asiņu un situācija nereti pasliktinājās, jo tika izoperēti arī veselie asinsvadi un sabojāti limfvadi.

–Kā notiek vēnu izmeklēšana?

–Ultrasonogrāfiju izdara pacientam, atrodoties stāvus. Lai likvidētu gaisa slāni starp zondi un ādu, kājas nosmērē ar speciālu gelu. Izmeklējums ir nekaitīgs un nesāpīgs, taču ļoti informatīvs, kaut arī ilgst tikai 10 – 15 minūtes.

Ja izmeklējums tiek veikts no rīta, bet vakarā kājas piepampst, tas jāpasaka ārstam. Tas ir svarīgi, lai, ņemot vērā ultrasonogrāfijā redzēto, izvēlētos ārstēšanu.

–Vai to vienmēr veic ārsts, kurš pacientu operē?

–„Dr.Mauriņa Vēnu klīnikā” tas ir standarts. Tikai speciālists, kurš pats pacientu izmeklējis, var precīzi izoperēt slimās vēnas un dot garantiju savam darbam. Mūsdienās operācijas veic ultrasonogrāfijas kontrolē, ietekmējot tikai slimos vēnu posmus un neradot lieku traumu apkārtējiem audiem. Recidīvu risks pēc lāzeroperācijas, kas veikta ar jaunākās paaudzes lāzeriekārtu, ir daudzkārt zemāks nekā pēc agrāk veiktajām operācijām, kad vēnas tika izrautas.

–Vai pie viena pārbaudāt arī artērijas?

–Izmeklējot vēnas, vienmēr izmeklējam arī artērijas, lai izvērtētu, kura saslimšana ir primāra. Uzskats, ka sašaurinātu artēriju dēļ vēnas un venozas čūlu nevar ārstēt, ir novecojis. Bieži vien, savedot kārtībā vēnas, mazinoties tūskai, arī arteriālā sistēma darbojas labāk. Veselas zemādas vēnas ir labs materiāls artēriju šuntēšanas operācijai.

Gaidīsim Jūs uz konsultācijām Jūsu novadā!

 

Juris_Rits_peleks_fons.jpgJR sonogr.JPG

 

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

*
*

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes