Aktualitātes / Ģimenes ārsts – katram pacientam!
Rolands Naglis
Rolands Naglis

Ģimenes ārsts – katram pacientam!

SIA “Preiļu slimnīca” atgādina – katram Latvijas iedzīvotājam nepieciešams reģistrēties pie ģimenes ārsta. Lūgums to izdarīt laikus, pretējā gadījumā nav iespējams šiem cilvēkiem nodrošināt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus tai skaitā neatliekamo medicīnisko palīdzību u.c.

Tiesību akti paredz iespēju katrai personai izvēlēties savu ģimenes ārstu. Tas nozīmē, ka esam tiesiski brīvi izraudzīties sev ģimenes ārstu. Latvijas Ģimenes ārstu asociācija norāda, ka procedūra ģimenes ārsta nomaiņai nav sarežģīta.

Kā reģistrēties pie ģimenes ārsta

Noteikumu 22.pants nosaka: “(..) Lai reģistrētos ģimenes ārsta pacientu sarakstā, persona vēršas pie izvēlētā ģimenes ārsta un noslēdz vienošanos divos eksemplāros, kuru paraksta persona un ģimenes ārsts. Viens vienošanās eksemplārs paliek pie ģimenes ārsta, otrs pie personas.”

Nacionālais veselības dienests informē – informāciju par jauno pacientu ārsts piecu darbdienu laikā ievada Nacionālā veselības dienesta vadības informācijas sistēmā. Reģistrācija stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās apstiprināšanas Nacionālā veselības dienesta datu informācijas sistēmā.

Pirms došanās reģistrēties gan der zināt, katrs ģimenes ārsts sniedz veselības aprūpes pakalpojumus savas darbības pamatteritorijā, nodrošinot savā pacientu sarakstā reģistrēto pacientu veselības aprūpi. Līdz ar to pacients, lai veiktu reģistrāciju, ģimenes ārstu izvēlas atbilstoši savai faktiskajai dzīvesvietai. Taču ģimenes ārsts savā pacientu sarakstā reģistrētam pacientam var sniegt veselības aprūpes pakalpojumus arī ārpus savas darbības pamatteritorijas, par to rakstiski vienojoties ar pacientu.

Lai noskaidrotu, kuru ģimenes  ārstu darbības pamatteritorijā ietilpst personas faktiskā dzīvesvieta, var izmantot Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba dienās no plkst.8.30 līdz plkst.17.00) vai arī ar nepieciešamo informāciju iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Veselības aprūpes pakalpojumi” – “Ģimenes ārsti” – “Ģimenes ārsti pēc teritorijas”.

Kā noskaidrot savu ģimenes ārstu

Personām, kas ilgus gadus nav vērsušās pie ģimenes ārsta un vairs viņu neatminas, ir divi veidi, kā to noskaidrot – ar interneta starpniecību vai klātienē, vēršoties kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām.

Šobrīd ģimenes ārstu iespējams noskaidrot portāla latvija.lv sadaļā “E-pakalpojumi”, izmantojot pakalpojumu “Mans ģimenes ārsts”. Lai saņemtu e-pakalpojumus portālā latvija.lv, iedzīvotājam ir nepieciešams autorizēties. To ir iespējams izdarīt ar “SEB banka”, “Swedbank”,  “Norvik”, “Citadele” banku autentifikācijas rīkiem (lietotāja vārdu, parolēm), elektroniskā paraksta viedkarti un Mobilo ID. Taču ģimenes ārstu var noskaidrot arī, vēršoties kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām, klātienē uzrādot personu apliecinošu dokumentu – pasi vai autovadītāja apliecību.

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes