Aktualitātes / Ēnu diena 2019 SIA „Preiļu slimnīca”

Ēnu diena 2019 SIA „Preiļu slimnīca”

Tāpat kā visā Latvijā 13. februārī arī SIA „Preiļu slimnīca” notika „JA Latvia” organizētais izglītības programmas „Ēnu diena” pasākums.  Šogad “Ēnu dienā” uzņēmumā ieradās 20 vidusskolēni no Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Baltinavas, Rēzeknes, Daugavpils, Līvānu un Madonas novadiem.

Skolēni izzināja SIA „Preiļu slimnīca” dažādās profesijas – fizioterapeita, medmāsas, grāmatvedes, ekonomistes, ginekologu un citas profesijas, kuras pārstāvētas mūsu uzņēmumā. Dienas gaitā skolēni piedalījās ekskursijā pa SIA „Preiļu slimnīca”, padziļināti izpētīja interesējošo profesiju un nodaļu, kurā ēnojamais strādā.  Jauniešiem bija iespēja piedalīties kopīgajā vingrošanā un dalīties iespaidos ar citiem „Ēnu dienas” dalībniekiem dienas noslēguma pasākumā.

Šī gada “Ēnu dienas” uzstādījums ir ļaut jauniešiem noskaidrot kāda var būt plašā profesiju daudzveidība katrā uzņēmumā. Mūsu uzņēmuma situācijā, šī doma iezīmējas ļoti spilgti, jo, lai arī uzņēmums ir slimnīca, šeit strādā te tikai ārsti, medmāsas un funkcionālie speciālisti, bet arī ļoti dažādi administratīvie darbinieki – ekonomists, jurists, IT speciālists, grāmatvedis u.c. Ēnotāju iesniegtās pieteikuma vēstules pierāda, ka šogad ir liela interese par pilnīgi visām SIA “Preiļu slimnīca” pārstāvētajām profesijām. Jāatzīmē, ka valstī kopumā lielākā interese bijusi par profesijām programmētājs un fizioterapeits. To novērojām arī Preiļos, jo ēnot fizioterapeitus pieteicās seši jaunieši.

Programmas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus. Pērn „Ēnu dienā” visā Latvijā piedalījās 1542 ēnu devēji, uz kuriem pretendēja 49 000 ēnotāju. SIA „Preiļu slimnīca” piedalās šajā programmā jau 3. gadu un plāno uzņemt skolēnus arī nākamos gadus.

Paldies katram skolēnam, kas izrāda interesi par SIA „Preiļu slimnīca” profesijām un aicinām tikpat aktīvi piedalīties arī citos uzņēmuma organizētajos pasākumos! Tiešām ceram, ka iedvesmojām kādu no jauniešiem atrast savu karjeras ceļu.