Aktualitātes / “Bēbīšu skoliņa” Preiļos
Rolands Naglis
Rolands Naglis

“Bēbīšu skoliņa” Preiļos

Jau ar 1. martu SIA “Preiļu slimnīca” Medicīnas fitnesa centra “PS FIT” telpās atsāksies “Bēbīšu skoliņas” nodarbības. Turpmāk tās notiks katru piektdienu plkst. 10:00. “Bēbīšu skoliņa” ir muzikāli radošas nodarbības, kuru laikā māmiņas, vai jebkura cita mazulim tuva persona, kas pieskata bērniņu, ar mazuļiem, kopā dziedās, ies rotaļās, spēlēs pirkstiņu spēlītes, veiks dažādus mazus vingrinājumus. Nodarbības vadīs Daiga Kolesničenko, kura šobrīd strādā gan Preiļu mūzikas skolā, gan Preiļu Brīvajā skolā.

Daiga stāsta: “Jau sen bija ideja par šādu nodarbību nepieciešamību Preiļos. “Bēbīšu skolas” nodarbības notiek visās lielākajās Latvijas pilsētās. Tā ir lieliska iespēja jaunajām māmiņām iepazīties ar citām mammām, parunāties – reizēm saprast, ka viņas nav vienas ar savām rūpēm un raizēm, ka ir arī citas mammas, kas ikdienā saskaras ar līdzīgiem priekiem un nebūšanām. Mazuļiem savukārt tā ir iespēja izkustēties un sākt veidot pirmos sociālos kontaktus! Bet galvenais – zinošas, mīlošas, gudras un mierīgas mammas, kas nozīmē harmonisku bērniņu.” No savas personiskās un daudzu citu ģimeņu pieredzes Daiga stāsta, ka mazajiem, kuri regulāri un ilgāku periodu apmeklējuši šādas nodarbības, pēc tam ir vieglāk adaptēties bērnu dārzā, jo apgūti un saprasti daudzi no veiksmīgas piemērošanās pamatprincipiem.

Visas nodarbības parasti ir līdzīgi strukturētas, lai mazie ar laiku pierastu pie noteiktas aktivitāšu secības, noteikta ritma, kas dod drošības sajūtu bērniņam. Lai arī tā var šķist kā jautra spēlēšanās vai gluži pretēji – mierīga saruna. Nodarbību mērķis ir sekmēt vecāku un bērnu savstarpējo saziņu, beznosacījumu mīlestību, saprast, kas konkrētajā dzīves posmā ģimenē būtu jāakcentē vai kam jāpievērš uzmanība. Šī ir kvalitatīva kopīgā laika pavadīšana, kas attīstīta bērnu iemaņas un prasmes praktiskā darbībā, izmantojot spēles, rotaļas elementus un galvenokārt rimta kopā būšana, kas savukārt nodrošina bērna radošu un harmonisku attīstību. “Bēbīšu skoliņa” sekmē bērna veselības nostiprināšanu un daudzpusīgas personības veidošanos kā arī emocionālo un intelektuālo attīstību.  

Reizi mēnesī, nodarbībās piedalīsies arī fizioterapeits vai ergoterapeits, kas vecākiem parādīs vingrinājumus, kurus ģimene pēc tam varēs atkārtot mājās. Nodarbības aktīvā daļa parasti ilgst 40 – 60 min atkarībā no bērnu skaita grupiņā. Pēc tam mazuļi var turpināt rotaļāties un māmiņas var aprunāties. Maksa par vienu nodarbību, kurā tiek nodrošināti arī visi materiāli radošajiem darbiņiem būs 7 eur. Ja būs lielāka atsaucība plānojam izveidot arī abonementu, kuru iegādājoties, nodarbības varēs apmeklēt par izdevīgākām cenām.

Nodarbībām var pieteikties pa tālruni – 26413288, vai klātienē Rehabilitācijas nodaļas reģistratūrā (poliklīnikas otrajā stāvā).

Omenta

Pievieno komentāru

Nav komentāru
Комментариев пока нет, будьте первым.

Добавить комментарий

Slimnīcas aktuālā
informācija

Aktualitātes