Aktualitātes / Visas kategorijas / Jaunumi / Tuvākā mēneša laikā tiks uzsākta SIA “Preiļu slimnīca” slimnīcas ēkas 4. stāva pārbūve

Pārbūve ilgs līdz 2021.gada rudenim, un tās laikā netiks nedz traucēta, nedz pārtraukta esošo pakalpojumu sniegšana. Dienas stacionārs (neiroloģisko un iekšķīgo slimību; ginekoloģiskais; vispārējā ķirurģija un gatrointestinālās endoskopijas), tai skaitā ambulatorās endoskopijas pakalpojumi remontdarbu laikā tiks pārvietoti un sniegti vecā slimnīcas korpusa 2.stāvā. Tāpat informējam, ka tika atvēlētas telpas pagaidu operāciju zālei, kas šobrīd tiek aprīkota, lai pārbūves laikā netiktu ietekmētas dienas stacionāra, stacionārās un dzemdību palīdzības operācijas. Uzņemšanas kārtība dienas stacionāra un stacionāra pakalpojumiem netiks mainīta, tāpat kā iepriekš tā notiek caur uzņemšanas nodaļu, strādājot 7 dienas nedēļā.

Gadu laikā telpas nav remontētas kopš ēkas uzcelšanas brīža. Iekšējās komunikācijas ir nolietojušās, tehniskais stāvoklis ir kritisks. Ēkas būvniecības laikā telpu sākotnējais lietošanas mērķis tika paredzēts operāciju bloka vajadzībām, bet, ņemot vērā, ka operācijas galvenokārt tiek veiktas dienas stacionārā, šobrīd telpas nepieciešams pielāgot dienas stacionāra vajadzībām. Jāpiebilst, ka šī brīža telpu estētiskais stāvoklis neatbilst mūsdienu standartiem. Nolietojušās iekšējās komunikācijas nerada pārliecību par drošību ilgtermiņā. Būvniecības laikā paredzēta vienota iekšējo komunikāciju izbūve  (kanalizācija, apkure, ventilācija, elektrība). Nolietojusies tehnika un aprīkojums tiks aizstāts ar jaunām, modernizētām iekārtām.

Dienas stacionārs sniedz iespēju pacientam saņemt tam nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus dienas laikā līdz 16 stundām, naktis pavadot mājās, ja nav nepieciešama diennakts medicīnas personāla uzraudzība. Pieprasījumam pēc dienas stacionāra pakalpojumiem katru gadu vērojams pieaugums, neskatoties uz to, ka noslodze ir pietiekami augsta. Šī tendence sniedz pārliecību par dienas stacionāra pārbūves nepieciešamību, kas ir ieguldījums sabiedrības nākotnē, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti.

Mūsu – SIA “Preiļu slimnīca”- misija ir profesionāli veikt savu darbu, palīdzot kļūt veselam ikvienam, tādēļ no sirds rūpējamies par pacientu drošību, labsajūtu un atveseļošanos. Nav noslēpums, ka gaiša un patīkama slimnīcas vide palīdz justies labāk, sniedz estētisko un emocionālo devumu, kas veicina ātrāku pacientu atlabšanu. Viennozīmīgi svarīga ir personāla veselība, drošība, labsajūtu veicinoša un funkcionāla darba vide. Raugoties nākotnē, jauno speciālistu piesaistē, ne mazāk svarīgs aspekts ir sakārtota, mūsdienīga un droša darba vide.

Pārbūves rezultātā, jaunizveidotajā  4.stāvā tiks sniegti atbilstoši 1.līmeņa dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumi, kā arī ambulatorās endoskopijas pakalpojumi, izvietota operāciju zāle un sterilizācijas bloks, kā arī būs pieejama uzgaidāmā telpa ar garderobi.

Jau vēstīts, ka 2018. gada 25. janvārī SIA “Preiļu slimnīca” noslēdza vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) SAM  9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” projektu iesniegumu atlases trešās kārtas īstenošanu SIA “Preiļu slimnīca dienas stacionāra pārbūve” ar projekta numuru 9.3.2.0/18.I/018. Projekta kopējā attiecināmās izmaksas 975 834,00 EUR (ERAF finansējums sastāda 85% – 829 458,90 EUR; Attiecināmais valsts budžeta finansējums 9% – 87 825,06 EUR; privātais paša uzņēmuma finansējums sastāda 6% – 58 550,04 EUR.)

Laila Meirule

SIA “Preiļu slimnīca”