Aktualitātes / Visas kategorijas / Jaunumi / Pieejami optometrista pakalpojumi
Kristīne Selicka

Pieejami optometrista pakalpojumi

Gluži kā ģimenes ārsts, optometrists ir pirmais, ar kuru Jūs varat konsultēties, ja ir sūdzības par redzes kvalitāti, vai vienkārši profilaktiski veikt kārtējo redzes pārbaudi, lai būtu drošs, ka ar redzi un acu veselību viss ir kārtībā.

Optometrists ir primārās redzes aprūpes speciālists, kurš veic profesionālu acs un redzes sistēmas aprūpi, novērtē redzi, redzes funkcijas un redzes orgānu struktūras, veic redzes optisko defektu korekciju, nozīmē redzes optiskos palīglīdzekļus (brilles,  kontaktlēcas  vai  speciālos  līdzekļus), kā arī īsteno  redzes  terapiju,  lai  atjaunotu  sabalansētu  redzes  sistēmas  stāvokli,  un darbojas redzes profilaksē un ergonomikā.

Galvenokārt, pie optometrista vēršas, ja:

• Nepieciešama jauna briļļu recepte;
  • Nepieciešamas profilaktiskās pārbaudes (autovadītāju medicīniskā komisija, obligātā veselības pārbaude);
  • Pasliktinās redze;

Jāņem vērā, ka redzes asuma pasliktināšanās vienai vai abām acīm var attīstīties ļoti daudzu iemeslu dēļ. Bieži tas notiek sakarā ar acu optisko problēmu- tuvredzību, tālredzību vai astigmātismu. Optometristi iesaka ikvienam redzi pārbaudīt vismaz reizi gadā. Taču, ja pēkšņi pasliktinās redze tuvumā vai tālumā, vai tā miglojas vai ir citi nepatīkami simptomi, uzreiz jādodas pie optometrista.

Redzes pārbaudes laikā pie optometrista ar bezkontakta acu spiediena mērītāju notiek arī acu spiediena noteikšana. Tā kontrole vismaz reizi gadā nepieciešama cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma un tiem, kuru tuviem radiniekiem ir konstatēta glaukoma.

Pārbaudes laikā optometrists, novērtējot acs ārējās un iekšējās anatomiskās struktūras, var arī noteikt vai ir pamats domāt par kādu no acs saslimšanām, piemēram, glaukomu vai kataraktu. Ja tiek konstatēta acu saslimšana, speciālists nosūta pacientu pie oftalmologa jeb acu ārsta, kurš uzstādīs precīzu diagnozi un lems par turpmāko ārstēšanu.

Mūsu slimnīcā optometrista pieņemšana notiek 2 reizes mēnesī, iepriekš veicot pierakstu Poliklīnikas reģistratūrā.

Tuvākās pieņemšanas – 27.novembrī un 11.decembrī

Комментарии отключены.