Aktualitātes / 15.11. mobilais mamogrāfs no SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”

15.11. mobilais mamogrāfs no SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”

15. novembrī Preiļos viesosies mobilais mamogrāfs no Daugavpils.

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos pa Latviju atvieglo iedzīvotājiem iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā.

Valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros sievietēm ar speciālām Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstulēm izmeklējumu veic BEZMAKSAS, diagnostiskajam izmeklējumam ar ārsta nosūtījumu, jāmaksā pacienta iemaksa – EUR 2,85.