Veselības profilakses diena Aizkalnē

Aizkalnes pagastā ceturtdien, 2017.gada 19.oktobrī notika Veselības profilakses diena, īpašu uzmanību pievēršot sirds un asinsvadu slimību profilaksei.

Ikvienam apmeklētājam bija iespēja pēc izvēles izmērīt un noteikt vairākus sirds veselības rādītājus bez maksas. SIA “Preiļu slimnīca” speciālisti veica asinsspiediena mērījumus, noteica sirds un plaušu funkcionālo stāvokli, ķermeņa masas indeksu un cukura līmeni asinīs. Tāpat arī iedzīvotāji uzdeva interesējošos jautājumus ārstiem un ārstniecības speciālistiem. Veselības profilakses dienas pasākuma ietvaros bija tikšanās ar kardioloģi Tatjanu Ļovu, kura vadīja lekciju “Kas ietekmē Tavas sirds veselību?” un atbildēja uz jautājumiem.

Šī bija jau otrā Veselības profilakses diena Preiļu novadā, lai mudinātu iedzīvotājus veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem. Pirmais šāds pasākums notika Preiļos šī gada 5.oktobrī, bet novembrī ir gaidāms vēl viens pasākums Līčos, bet kopumā trīs gadu laikā ir plānotas pavisam deviņas šādas Veselības profilakses dienas visos Preiļu novada pagastos.

Veselības profilakses dienas Preiļu novadā rīko SIA “Preiļu slimnīca” sadarbībā ar Preiļu novada domi Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta 9.2.4 specifiskā atbalsta mērķa 9.2.4.2 pasākuma projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

2017-10-19_Ves-diena-Aizkalne.jpg

2017-10-19_Ves-diena-Aizkalne10.jpg

PĒDĒJIE JAUNUMI

Jūnijs
Cilvēkam redze nodrošina 80% no informācijas par apkārtējo vidi, un 21.gadsimtā daudziem tā ir arī darba instruments.
Maijs
Otrdien, 29. maijā SIA "Preiļu slimnīca" viesosies zīdīšanas konsultante  Anita Baltalksne, kura nodarbojas arī ar Baha ziedu terapiju un ir PEP Mamma. Nodarbības sākums 10:00 poliklīnikas pirmajā stāvā 104. kabinetā. Maksa par nodarbību 7 eur. Būs lekcija, un iespēja uzdod jautājumus.

JAUTĀJIET MUMS