Veselības profilakses diena Aizkalnē

Aizkalnes pagastā ceturtdien, 2017.gada 19.oktobrī notika Veselības profilakses diena, īpašu uzmanību pievēršot sirds un asinsvadu slimību profilaksei.

Ikvienam apmeklētājam bija iespēja pēc izvēles izmērīt un noteikt vairākus sirds veselības rādītājus bez maksas. SIA “Preiļu slimnīca” speciālisti veica asinsspiediena mērījumus, noteica sirds un plaušu funkcionālo stāvokli, ķermeņa masas indeksu un cukura līmeni asinīs. Tāpat arī iedzīvotāji uzdeva interesējošos jautājumus ārstiem un ārstniecības speciālistiem. Veselības profilakses dienas pasākuma ietvaros bija tikšanās ar kardioloģi Tatjanu Ļovu, kura vadīja lekciju “Kas ietekmē Tavas sirds veselību?” un atbildēja uz jautājumiem.

Šī bija jau otrā Veselības profilakses diena Preiļu novadā, lai mudinātu iedzīvotājus veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem. Pirmais šāds pasākums notika Preiļos šī gada 5.oktobrī, bet novembrī ir gaidāms vēl viens pasākums Līčos, bet kopumā trīs gadu laikā ir plānotas pavisam deviņas šādas Veselības profilakses dienas visos Preiļu novada pagastos.

Veselības profilakses dienas Preiļu novadā rīko SIA “Preiļu slimnīca” sadarbībā ar Preiļu novada domi Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta 9.2.4 specifiskā atbalsta mērķa 9.2.4.2 pasākuma projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

2017-10-19_Ves-diena-Aizkalne.jpg

2017-10-19_Ves-diena-Aizkalne10.jpg

PĒDĒJIE JAUNUMI

Decembris
Sākot ar 11. decembri un līdz pat 31. janvārim SIA „Preiļu slimnīca” norisināsies akcija „Māmiņas bibliotēka”. Tās laikā cilvēki ir aicināti dāvināt grāmatas par grūtniecību, dzemdībām, bērnu aprūpi un bērnu audzināšanu SIA „Preiļu slimnīca” Dzemdību nodaļai.
Decembris
Arī 2018. gadā Preiļu novada iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas piedalīties vingrošanas nodarbībās, kuras vadīs SIA „Preiļu slimnīca” fizioterapeiti.
Decembris
Pagājušajā nedēļā tika noslēgts sadarbības līgums starp SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” un SIA „Preiļu slimnīca” , kas reģiona iedzīvotājiem nodrošinās vienotu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un plānošanu.

JAUTĀJIET MUMS