Dzemdību nodaļā sagaidīts 250. mazulis

Dzemdību nodaļā esam sagaidījuši 250. mazuli! Šodien, 2. augusta ļoti agrā rīta stundā – plkst. 2:20 mammai Renātei no Preiļu novada Pelēču pagasta piedzima brīnišķīga meitenīte – Emīlija: 54 cm gara un 3550 g smaga.

Ģimenē jaundzimušo gaida māsiņa Elīna, kas pirms četriem ar pusi gadiem dzima arī SIA “Preiļu slimnīca” Dzemdību nodaļā.

Paskaidrojot savu izvēli par labu Preiļiem, Renāte atzīst, ka izvēle bijusi likumsakarīga: “Esmu no Preiļu novada. Taču, ja pat dzīvotu citā novadā, tik un tā izvēlētos tieši Preiļus, jo pirmais mazulis šeit dzima. Tāpat tas ir dēļ ļoti labām atsauksmēm”.

“Izturību un veselību māmiņām, bet Dzemdību nodaļai Preiļos novēlu – galvenais, lai tā pastāvētu!” sarunas noslēgumā uzsver Renāte.

297020265_2077027392481360_4044023452407211264_n - kopija.jpg

Mazulis un jaunie vecāki saņēma dārgumu lādi ar dāvanām no bērnu preču izplatītājiem, kā arī zīmola Happy Latvia sarūpētu dāvanu! No SIA “Preiļu slimnīca” mazulis un viņa ģimene saņēma jauku, siltu sedziņu. Tāpat mammai ar tēti tika pasniegta īpaša Latvijas simtgadei veltīta latviešu tautas pasaku grāmata – mazulim pirmā pasaku grāmatu, mierīgiem un skaistiem sapņiem.

Septembris
29. oktobrī plkst. 9:00 onkologa pieņemšana.
Septembris
SIA "Preiļu slimnīca" poliklīnikas ēkas 3. stāvā ir uzsākti remontdarbi.
Septembris
No 24. augusta līdz 20. septembrim SIA “Preiļu slimnīca” PS FIT telpās notika topošo māmiņu un tēvu skolas 20 lekciju cikls. Bezmaksas nodarbības norisinājās projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.
Septembris
Uz dzemdes kakla vēža skrīningu Latvijā pagājušajā gadā atsaucās tikai 35% no uzaicinātajām uz šo izmeklējumu. Sievietes pēc 50 gadiem retāk piedalās skrīninga programmā un tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc risks saslimt pieaug. Par to intervijā stāsta Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā, Rīgas Stradiņa universitātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja, profesore Dace Rezeberga. Viņa akcentē, ka šogad sievietēm pēc 30 gadiem skrīningā ieviests jauns algoritms. Tā kā šis ir vēža veids, no kura mūsdienās ir iespējams pilnībā izvairīties, Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fonds sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju un Latvijas Kolposkopijas biedrību ir sācis ilgstošu informēšanas un motivēšanas kampaņu “Apsteidz dzemdes kakla vēzi!” ar aicinājumu “Veic valsts apmaksātu skrīninga pārbaudi!”...
Septembris
Lai saņemtu informāciju jautājumos par vakcināciju, lūgums zvanīt uz vakcinācijas kabineta uzziņu tālruni 28234496 vai rakstot vakcinacija@preiluslimnica.lv
Septembris
Dzemdību nodaļā esam sagaidījuši 300. mazuli. 16. septembrī plkst. 11:10 Upmalas pagasta iedzīvotājai Klintai Vaivodei piedzima brīnišķīga meitiņa – Līga: 54 cm gara un 3890 g smaga. Savā ģimenē meitenīte ir trešais bērniņš. Mājās kuplo ģimeni gaida 8 gadus vecā māsa Evelīna un 7 gadus vecais brālis Andis.