Aicinām iedzīvotājus parakstīties PRET paredzamo SIA “Preiļu slimnīca” līmeņa pazemināšanu

SIA “Preiļu slimnīca” ir saņēmusi informatīvā ziņojuma projektu par slimnīcu tīkla attīstības stratēģiju (turpmāk – informatīvais ziņojums). Informatīvajā ziņojumā SIA “Preiļu slimnīca” ir definēta kā 1. līmeņa slimnīca, bet ziņojumā nav skaidrojuma par pakalpojumiem, kurus sniegs 1. līmeņa slimnīca pēc reformas.

SIA “Preiļu slimnīca” valde un darbinieki ir mērķtiecīgi nolēmuši pastāvēt uz plaša veselības aprūpes pakalpojumu klāsta saglabāšanu reģionā. Arī Preiļu novada pašvaldība izmantos visas iespējas, lai saglabātu pēc iespējas vairāk darbavietu un nodrošinātu kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi mūsu novadā.

Lai Veselības ministrija un atbildīgās iestādes mūs sadzirdētu, aicinām ikvienu, kurš ir PRET paredzamo SIA “Preiļu slimnīca” līmeņa pazemināšanu, piedalīties parakstu vākšanā. Savu balsi ar parakstu apliecināt iespējams no 1. jūlija:

• Preiļu novada pašvaldības ēkā, Raiņa bulvārī 19, 1. stāvā Klientu apkalpošanas centrā darba laikā (pirmdienās 8.00 – 18.00 / otrdienās – ceturtdienās 8.00 – 17.00 / piektdienās 8.00 – 16.00, pusdienu pārtraukums 12.00 – 13.00).
  • Visās Preiļu novada pagastu pārvaldēs to darba laikā.
  • Jūlijā dažādos novada kultūras pasākumos būs pieejama parakstu vākšanas telts.

Un no 4. jūlija parakstīties būs iespējams SIA “Preiļu slimnīca” poliklīnikas reģistratūrā.

Tālrunis uzziņām par parakstu vākšanas norisi un iespējām: 29 793 281 (valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Žukova) un 28 275 039 (valdes locekle).

SIA “Preiļu slimnīca” un Preiļu novada pašvaldība

Augusts
Šī gada 31. augustā no plkst. 8.00 līdz plkst. 12.00 Preiļu slimnīcā norisināsies Donoru diena.
Augusts
Dzemdību nodaļā esam sagaidījuši 250. mazuli! Šodien, 2. augusta ļoti agrā rīta stundā – plkst. 2:20 mammai Renātei no Preiļu novada Pelēču pagasta piedzima brīnišķīga meitenīte – Emīlija: 54 cm gara un 3550 g smaga.
Jūlijs
1.-7. augustā tiek atzīmēta Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par zīdīšanas nepieciešamību mātes un bērna veselības saglabāšanā. Šogad šīs tematiskās nedēļas sauklis ir “Atbalsti zīdīšanu” (ang. “Step up for breastfeeding”), aicinot aktualizēt zīdīšanas nepieciešamību dažādos sabiedrības līmeņos.
Jūlijs
Šī gada maija pašās beigās sākušies, šobrīd veiksmīgi turpinās vērienīgie būvniecības darbi autostāvvietas izbūvei, ārējā apgaismojuma ierīkošanai un teritorijas labiekārtošanai SIA “Preiļu slimnīca” teritorijā. Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, būvdarbus veic SIA “DSM Meistari” par kopējo līgumcenu 235 349,27 EUR bez PVN.
Jūlijs
C hepatītu kā apdraudējumu Latvijas sabiedrībai līdz 2030. gadam iespējams padarīt par aizmirstamu pagātni, ja katru gadu ārstētu ap 3000 pacientu, bet šim nolūkam pārbaudītu jeb testētu daudz vairāk cilvēku nekā līdz šim. Zāles ir, tāpēc sekmes ir pašas sabiedrības gribēšanā.
Jūlijs
Ir noslēgušies SIA “Preiļu slimnīca” dzemdību nodaļas atjaunošanas 2. kārtas būvdarbi, bet pagājušā nedēļā būvvaldē pieņemts lēmums par būvdarbu pabeigšanu.