Aptur Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbību

No 1. jūlija uz laiku tiek apturēta Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbība, ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības samazinājumu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Līdz šim bezmaksas tālruņa konsultanti nodrošināja iedzīvotājiem pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19 infekciju, kā arī sniedza informāciju par vakcināciju un digitālajiem Covid-19 sertifikātiem.

Attālināti pieteikties vakcīnas pret Covid-19 saņemšanai iedzīvotāji arī turpmāk var tīmekļvietnē www.manavakcina.lv. Vakcinācijai var pieteikties arī sazinoties ar sava ģimenes ārsta praksi vai veicot pierakstu tuvākajā ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetā. Savukārt gadījumā, ja seniors vēlas pieteikt vakcināciju mājās, NVD aicina zvanīt pa tālruni 80001234 (darba laiks: pirmdienās – ceturtdienās plkst. 8.30 - 17.00; piektdienās plkst. 8.30 - 15.00).

Rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem par digitālo Covid-19 sertifikātu saņemšanu un izmantošanu iespējams tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Digitālais Covid-19 sertifikāts”.

Kopš Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbības sākuma, 2021. gada 10. februārī, iedzīvotājiem ir sniegtas vairāk nekā 720 tūkst. konsultāciju. Nodrošinātas arī atbildes uz vairāk nekā 45 tūkst. e-pastiem ar jautājumiem par Covid-19 vakcināciju un digitālajiem sertifikātiem.

NVD skaidro, ka atkarībā no prognozējamās Covid-19 infekcijas slimības izplatības šā gada rudenī un vajadzības nodrošināt iedzīvotājiem telefoniskas konsultācijas par aktualitātēm vakcinācijas veikšanas un digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošanas jomā, nepieciešamības gadījumā tiks vērtēta uzziņu tālruņa 8989 darbības atjaunošana.

Augusts
Šī gada 31. augustā no plkst. 8.00 līdz plkst. 12.00 Preiļu slimnīcā norisināsies Donoru diena.
Augusts
Dzemdību nodaļā esam sagaidījuši 250. mazuli! Šodien, 2. augusta ļoti agrā rīta stundā – plkst. 2:20 mammai Renātei no Preiļu novada Pelēču pagasta piedzima brīnišķīga meitenīte – Emīlija: 54 cm gara un 3550 g smaga.
Jūlijs
1.-7. augustā tiek atzīmēta Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par zīdīšanas nepieciešamību mātes un bērna veselības saglabāšanā. Šogad šīs tematiskās nedēļas sauklis ir “Atbalsti zīdīšanu” (ang. “Step up for breastfeeding”), aicinot aktualizēt zīdīšanas nepieciešamību dažādos sabiedrības līmeņos.
Jūlijs
Šī gada maija pašās beigās sākušies, šobrīd veiksmīgi turpinās vērienīgie būvniecības darbi autostāvvietas izbūvei, ārējā apgaismojuma ierīkošanai un teritorijas labiekārtošanai SIA “Preiļu slimnīca” teritorijā. Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, būvdarbus veic SIA “DSM Meistari” par kopējo līgumcenu 235 349,27 EUR bez PVN.
Jūlijs
C hepatītu kā apdraudējumu Latvijas sabiedrībai līdz 2030. gadam iespējams padarīt par aizmirstamu pagātni, ja katru gadu ārstētu ap 3000 pacientu, bet šim nolūkam pārbaudītu jeb testētu daudz vairāk cilvēku nekā līdz šim. Zāles ir, tāpēc sekmes ir pašas sabiedrības gribēšanā.
Jūlijs
Ir noslēgušies SIA “Preiļu slimnīca” dzemdību nodaļas atjaunošanas 2. kārtas būvdarbi, bet pagājušā nedēļā būvvaldē pieņemts lēmums par būvdarbu pabeigšanu.