SIA "Preiļu slimnīca" iegādājās jaunu videoendoskopijas sistēmu

SIA “Preiļu slimnīca” ERAF projekta ietvaros ir iegādājusies jaunu videoendoskopijas sistēmu. Jaunie Pentax videoendoskopi nodrošina būtiskas priekšrocības salīdzinot ar iepriekš slimnīcā izmantotajiem endoskopiem.

Pirmkārt, jaunie endoskopi nodrošina HD attēla kvalitāti, kas ir mūsdienīgu diagnostisko iekārtu standarts. Otrkārt, endoskopi ir aprīkoti ar gaismas diožu (LED) gaismas avotu, kas nodrošina nemainīgu, augstas kvalitātes apgaismojumu visā lietošanas laikā, kā arī ir ekonomiski izdevīgāks pateicoties ilgākam diožu kalpošanas laikam un zemākam enerģijas patēriņam. Treškārt, jaunā Pentax videoendoskopijas sistēma ir aprīkota ar moderniem digitāliem hormoendoskopijas risinājumiem (i-scan), kas ļauj speciālistiem detalizētāk veikt dažādu veidojumu analīzi kuņģu – zarnu traktā izmeklējumu laikā.

Kopumā slimnīca ir iegādājusies – jaunu videoprocesoru ar diviem gastroskopiem un diviem kolonoskopiem, jaunu skalošanas sūkni, kas būtiski uzlabo procedūras kvalitāti, nodrošinot iespēju veikt apskates lauka skalošanu, kā arī atsūkšanas sūkni un iekārtas ratus ar HD monitoru.

Videoendoskopijas sistēma iegādāta ar ERAF fondu līdzfinansējumu.

Jau iepriekš ziņots, ka 2018. gada 25. janvārī SIA “Preiļu slimnīca” noslēdza vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) SAM  9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru" projektu iesniegumu atlases trešās kārtas īstenošanu SIA “Preiļu slimnīca dienas stacionāra pārbūve” ar projekta numuru 9.3.2.0/18.I/018.

Kopējais projekta īstenošanas ilgums ir 31 mēnesis-12.2018. - 06.2021. Projekta kopējā attiecināmās izmaksas 975 834,00 EUR (ERAF finansējums sastāda 85% – 829 458,90 EUR; Attiecināmais valsts budžeta finansējums 9% - 87 825,06 EUR; privātais paša uzņēmuma finansējums sastāda 6% – 58 550,04 EUR.)

csm_LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_ad9731bbe1.jpg

Marts
Atbilstoši Veselības ministrijas 2020. gada 25.
Marts
📋Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka turpmāk iedzīvotāji, kuri nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā, savukārt, pozitīva rezultāta gadījumā joprojām da
Marts
Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar COVID-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, līdz ārkārtējās situācijas beigām būs daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs.
Marts
Valsts kanceleja izveidojusi tīmekļvietni "covid19.gov.lv", kur iedzīvotāji varēs rast atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem un tālruņa numuriem saistībā ar COVID-19 infekcijas uzliesmojumu un tā radīto ietekmi dažādās jomās.
Marts
Informējam, ka pacientiem valsts apmaksātu COVID-19 analīžu veikšanai pēc iepriekšēja pieraksta ir iespēja ar savu automašīnu doties uz citiem analīšu nodošanas punktiem ārpus Rīgas. Iepriekš piezvanot un pierakstoties pa tālruni 8303.