Trenažieri SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā

SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā iegādāti jauni trenažieri, kas atvieglos fizioterapeitu darbu ar pacientiem, kam ir balsta un kustību aparāta saslimšanas, kam ir ceļa vai gūžas endoprotēzes, pēc operācijām, insulta, traumām un dažādām citām saslimšanām. Šobrīd iegādāts velo trenažieris, kas atradīsies Rehabilitācijas nodaļā un skrejceliņš, kuru paredzēts izmantot Terapijas nodaļā.

Fizioterapeiti katru dienu dodas uz Terapijas nodaļu, kur strādā ar veciem cilvēkiem, cilvēkiem, pēc traumām vai smagām saslimšanām. Nereti viens no svarīgākajiem fizioterapeita uzdevumiem Terapijas nodaļā ir iespējami ātri uzsākt rehabilitāciju, nostiprinot cilvēka muskulatūru, atjaunojot kustīgumu. Jaunais skrejceliņa trenažieris dod iespēju pacientiem fizioterapeita uzraudzībā, veicināt tās muskulatūras nostiprināšanu, kas atbild par iespēju staigāt. Trenažieris palīdzēs veidot pareizu gaitas stereotipu un ļaus nodrošināt pietiekamu kustību aktivitāti ikvienam pacientam, kamēr viņš atrodas stacionārā.

“Velotrenažiers ir lielisks palīgs fizioterapeita darbā,” atzīsts SIA Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļas vadītāja Anita Sudnika. Mūsu nodaļā ir liels skaits ar pacientiem, kuru galvenā problēma ir mazkustīgums un viens no nozīmīgākajiem faktoriem, kas palīdz uzlabot pacienta pašsajūtu, ir muguras un kāju muskulatūras vienmērīga nostiprināšana. Parasti rehabilitāciju uzsākam ar mazāku slodzi, bet tad, kad pacients ir tam gatavs varam palielināt slodzi un likt muskulatūrai “iespringt” arvien vairāk.

Mūsu nodaļā ir liels skaits pacientu, kuriem nepieciešams nodrošināt pakāpeniski pieaugošu un organismam pietiekošu slodzi. Balsta un kustību aparāta saslimšanu gadījumā kā arī pēc traumām un operācijām biežu nepieciešamas izstrādāt kustību apjomu locītavām. Velotrenažieris lieliski palīdz šādā gadījumā. Velotrenažieris izmantojams arī pacientiem, kam nepieciešama svara kontrole vai elpošanas sistēmas treniņš.

 

Aktualitātes

13
Novembris
SIA “Preiļu slimnīca” iegādājusies Norvēģijā ražotu slingu.
1
Novembris
Klāt ir novembris, tātad arī jauns mēnesis māmiņu skolā. Nāc un kļūsti zinošāka! Aicinām arī tētus. Nodarbības notiek katru novembra otrdienu plkst.10:00. 05.11. - GRŪTNIECĪBA (ginekologa lekcija un pirmsdzemdību vingrošana ar fizioterapeitiem);
21
Oktobris
Šī gada 23.oktobrī tiks organizēta veselības profilakses diena Pelēču kultūras namā. 
9
Oktobris
Mūsu mākslas telpā jauna izstāde! Darbus uzbūruši "Saules skola" audzēkņi, kuri iedvesmojušies no Latgales ainavas un dabas dailes. Darbi tapuši eļļas tehnikā. 
30
Septembris
Šodien saņēmām ar sirsnību darinātus siltus zābaciņus mazuļiem, kas dzims SIA "Preiļu slimnīca" Dzemdību nodaļā!  Iestājoties vēsajam laikam, kādas čaklas rociņas rūpējas par mūsu jaundzimušajiem.  SIA "Preiļu slimnīca" saka sirsnīgu paldies Lāsmai!
18
Septembris
Šī gada 9.oktobrī Preiļu novada Pelēču pagasta ciemā Ārdavā notiks  Veselības profilakses diena, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību insulta riskiem un tā ietekmes faktoriem.  Uz veselības profilakses dienu tiek aicināts ikviens Preiļu novada, Latvijas iedzīvotājs.