SIA “Preiļu slimnīca” audiologopēds turpmāk varēs veikt arī miofunkcionālo terapiju

Sākot ar jūniju SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā pieejams jauns pakalpojumus – miofunkcionālā terapija. Kā vēsta šīs terapeitiskās metodes definīcija - miofunkcionālā terapija (turpmāk – MFT), ir starpdisciplināra pieeja, kas tiešā veidā ietekmē lūpu, mēles, vaigu un sejas muskulatūras pareizu attīstību un to funkciju uzlabošanu – elpošanu, zīšanu, rīšanu, košļāšanu, kā arī runu. Terapijas pamatprincips ir mutes, sejas un kakla muskulatūras darbības pārskaņošana, izmantojot vingrinājumu sistēmu. Visefektīvāk terapija darbojas līdz 8 g.v. Pēc 8 g.v. ir liela varbūtība, ka MFT būs jāpapildina ar ortodontiju.*

Ilze Mikule, kura jau pieņem pacientus kā audiologopēds, ir apguvusi Latvijas Audiologopēdu asociācijas organizēto apmācību kursu OROMiofunkcionālajā terapijā, iegūstot 2. līmeņa apliecību gan par teorētisko, gan praktisko zināšanu apguvi.

Ilze Skaidro: “Biežākie miofunkcionālie traucējumi, ar ko audiologopēdi saskaras savā ikdienas darbā, ir lūpu noslēgums, zema mēles pozīcijas mutes dobumā, Mutes elpošana, saīsinātas saitītes, mēles pozīcija starp zobu rindām, kaitīgie ieradumi, sejas un rīkles muskulatūras pazemināts tonuss, vāja košļāšanas spēja, šauras augslējas, nepareizs sakodies, sašaurināti elpceļi, u.c.” Ar šīs terapijas palīdzību ir iespējams koriģēt nepareizu sakodienu un pozitīvi ietekmēt ortodontisko ārstēšanu, mazināt rīšanas traucējumus un uzlabot gremošanas orgānu stāvokli, uzlabot skaņu izrunu un elpošanas kvalitāti, kas viennozīmīgi uzlabos arī miega kvalitāti.

Pierakstīties uz konsultāciju var katru dienu no plkst. 8:00 – 17:00 zvanot uz Rehabilitācijas nodaļu pa tālruņiem 65307748, 26413288. Audiologopēde Ilze Mikule pacientus Preiļos pieņem, katru piektdienu no 13:00 – 18:00. Pirmajā vizītē tiek noskaidrotas pacienta sūdzības, pacientam tiek veikta vispārējā izmeklēšana un noteikts ārstēšanas plāns, otrajā vizītē tiek uzsāks miofunkcionālais kurss, kas ilgst ne mazāk kā 12-24 nedēļas (bērniem līdz 14 g. v. uz vizīti jāierodas ar pieaugušo, kurš vēlāk palīdzēs bērnam vingrinājumus izpildīt mājās). Turpmākajās vizītes tiks apgūti jauni vingrinājumu un nostiprināts jau panāktais progress.

*Definīcija no http://www.pmfk.lv/terapija

PĒDĒJIE JAUNUMI

Oktobris
Mūsu mākslas telpā jauna izstāde! Darbus uzbūruši "Saules skola" audzēkņi, kuri iedvesmojušies no Latgales ainavas un dabas dailes. Darbi tapuši eļļas tehnikā.
Septembris
Šodien saņēmām ar sirsnību darinātus siltus zābaciņus mazuļiem, kas dzims SIA "Preiļu slimnīca" Dzemdību nodaļā!  Iestājoties vēsajam laikam, kādas čaklas rociņas rūpējas par mūsu jaundzimušajiem.  SIA "Preiļu slimnīca" saka sirsnīgu paldies Lāsmai!
Septembris
Šī gada 9.oktobrī Preiļu novada Pelēču pagasta ciemā Ārdavā notiks  Veselības profilakses diena, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību insulta riskiem un tā ietekmes faktoriem.  Uz veselības profilakses dienu tiek aicināts ikviens Preiļu novada, Latvijas iedzīvotājs.

JAUTĀJIET MUMS