Lekcija par cilmes šūnām

Šī gada 19. februārī plkst. 10:00 SIA “Preiļu slimnīca” “Jauno vecāku skolas” nodarbības laikā notiks lekcija par cilmes šūnu saglabāšanas iespējām. “iVF Riga” Cilmes šūnu centra speciālisti informēs par to, cik svarīgi un nozīmīgi ir saglabāt cilmes šūnu un kā to var izdarīt. Lekcija būs pieejama jebkuram interesentam. Pasākums notiks Medicīnas fitnesa centra „PS FIT” telpās.

Cilmes šūnas ir unikālas šūnas, kuras var nosaukt par visu cilvēka audu un orgānu priekštečiem. Katram no mums ir cilmes šūnu rezerve, bet lai tā turpmākajā dzīvē izglābtu kādam dzīvību, to ir svarīgi saglabāt. Šīs šūnas ir iespējams iegūt tikai reizi mūžā – mazuļa piedzimšanas brīdī no jaundzimušā nabas saites. Šīs procedūras izmaksas ir daudz mazākas nekā donora meklēšanas izmaksas, saskaroties ar smagu slimību nākotnē.

“iVF Riga” Cilmes šūnu centrs ir vienīgā nacionālā cilmes šūnu banka, tajā notiek gan cilmes šūnu izdalīšana, apstrāde, gan arī uzglabāšana. Centrs izmanto īpašu metodi šūnu sasaldēšanai, lai nepieciešamības gadījumā pielietotu šūnas pēc iespējas ātrā. ivF Riga Laboratorija ir būvēta un aprīkota pēc augstākajiem kvalitātes un drošības standartiem pasaulē – GMP (Good Manufacturing Practice – Laba ražošanas prakse).

SIA “Preiļu slimnīca” Dzemdību nodaļas personāls ir izgājis apmācību kursu un ir sertificēts cilmes šūnu paņemšanai dzemdībās. Šis ir maksas pakalpojumus un, lai veiktu šo procedūru Jaunajiem vecākiem vēl pirms dzemdībām jānoslēdz līgums ar “iVF Riga” Cilmes šūnu centru. 

Maksa par „Jauno vecāku skolas” lekciju 7 eur. Lekcijas sākumā pediatre Viktorija Šmukste stāstīs par jaundzimušā attīstību, pēc tam sekos “iVF Riga” Cilmes šūnu centra speciālista lekcija, un noslēgumā būs praktiskā mazuļa aprūpes nodarbība ar ergoterapeitu. Pieteikšanās nodarbībai SIA “Preiļu slimnīca” reģistratūrā, vai darbadienās 07:30 - 17:00 pa tālr. 65307750, 65307757

Aktualitātes

12
Decembris
SIA “Preiļu slimnīca” atgādina, ka no šī gada oktobra mēneša gripas vakcīna ir iekļauta valsts imunizācijas programmā, līdz ar to ir bezmaksas un ir pieeja
10
Decembris
Rūpējoties par svētku noskaņas radīšanu SIA "Preiļu slimnīca" poliklīnikas un slimnīcas telpās, svētku dekoru izgatavošanas darbos čakli iesaistījušies Rehabilitācijas nodaļas pacienti.
9
Decembris
"Māmiņu skolas" nodarbības. Nodarbību tēmas:
13
Novembris
SIA “Preiļu slimnīca” iegādājusies Norvēģijā ražotu slingu.
1
Novembris
Klāt ir novembris, tātad arī jauns mēnesis māmiņu skolā. Nāc un kļūsti zinošāka! Aicinām arī tētus. Nodarbības notiek katru novembra otrdienu plkst.10:00. 05.11. - GRŪTNIECĪBA (ginekologa lekcija un pirmsdzemdību vingrošana ar fizioterapeitiem);
21
Oktobris
Šī gada 23.oktobrī tiks organizēta veselības profilakses diena Pelēču kultūras namā.