Lekcija par cilmes šūnām

Šī gada 19. februārī plkst. 10:00 SIA “Preiļu slimnīca” “Jauno vecāku skolas” nodarbības laikā notiks lekcija par cilmes šūnu saglabāšanas iespējām. “iVF Riga” Cilmes šūnu centra speciālisti informēs par to, cik svarīgi un nozīmīgi ir saglabāt cilmes šūnu un kā to var izdarīt. Lekcija būs pieejama jebkuram interesentam. Pasākums notiks Medicīnas fitnesa centra „PS FIT” telpās.

Cilmes šūnas ir unikālas šūnas, kuras var nosaukt par visu cilvēka audu un orgānu priekštečiem. Katram no mums ir cilmes šūnu rezerve, bet lai tā turpmākajā dzīvē izglābtu kādam dzīvību, to ir svarīgi saglabāt. Šīs šūnas ir iespējams iegūt tikai reizi mūžā – mazuļa piedzimšanas brīdī no jaundzimušā nabas saites. Šīs procedūras izmaksas ir daudz mazākas nekā donora meklēšanas izmaksas, saskaroties ar smagu slimību nākotnē.

“iVF Riga” Cilmes šūnu centrs ir vienīgā nacionālā cilmes šūnu banka, tajā notiek gan cilmes šūnu izdalīšana, apstrāde, gan arī uzglabāšana. Centrs izmanto īpašu metodi šūnu sasaldēšanai, lai nepieciešamības gadījumā pielietotu šūnas pēc iespējas ātrā. ivF Riga Laboratorija ir būvēta un aprīkota pēc augstākajiem kvalitātes un drošības standartiem pasaulē – GMP (Good Manufacturing Practice – Laba ražošanas prakse).

SIA “Preiļu slimnīca” Dzemdību nodaļas personāls ir izgājis apmācību kursu un ir sertificēts cilmes šūnu paņemšanai dzemdībās. Šis ir maksas pakalpojumus un, lai veiktu šo procedūru Jaunajiem vecākiem vēl pirms dzemdībām jānoslēdz līgums ar “iVF Riga” Cilmes šūnu centru. 

Maksa par „Jauno vecāku skolas” lekciju 7 eur. Lekcijas sākumā pediatre Viktorija Šmukste stāstīs par jaundzimušā attīstību, pēc tam sekos “iVF Riga” Cilmes šūnu centra speciālista lekcija, un noslēgumā būs praktiskā mazuļa aprūpes nodarbība ar ergoterapeitu. Pieteikšanās nodarbībai SIA “Preiļu slimnīca” reģistratūrā, vai darbadienās 07:30 - 17:00 pa tālr. 65307750, 65307757

Aktualitātes

5
Augusts
📌Kas ir slinga terapija?
Slinga terapija jeb elastīgo saišu terapija ir fizioterapijas metode, kuru pielieto pacientu rehabilitācijas procesā, izmantojot speciālu aprīkojumu.  
4
Augusts
SIA "Preiļu slimnīca" aicina darbā MEDICĪNAS MĀSU darbam ambulatorajā daļā (dienas darbs) 1,0 slodze uz nenoteiktu laiku.   Prasības pretendentiem/-ēm:
30
Jūlijs
Izmanto iespēju, tiec pie ārsta brīvdienā!   Ginekoloģe Svetlana Morozova pieņems pacientus sestdienās SIA “Preiļu slimnīca” 213. kabinetā pēc iepriekšējā pieraksta.
28
Jūlijs
Lai papildinātu savas zināšanas par gaidību laiku, pilnvērtīgi sagatavotos dzemdībām, uzzinātu par mazuļa aprūpi un krūts ēdināšanu, kā arī gūtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, aicinām jūs apmeklēt nodarbību ciklu topošajiem vecākiem.👩‍❤️‍👨
27
Jūlijs
Veselīga meitenīte pasaulē nāca 26.jūlija rītā, sver 3 kilogramus un ir 52 cm gara.❤️ Daugavpilieši Olga un Valērijs Drabo sagaidījuši savu pirmdzimto – meitiņu. Jaundzimušajai dots vārdiņš Poļina.👼
27
Jūlijs
‼️‼️‼️PIETEIKŠANĀS IR NOSLĒGUSIES‼️‼️‼️
Vietas aizpildītas, grupa ir nokomplektēta.   Komplektējam bezmaksas apmācību grupu! Profesija - medmāsas palīgs!