Ieteikumi, ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām Preiļu slimnīcā

Dokumenti (obligāti)

Sievietei:

• personu apliecinošs dokuments – pase, elektroniskā identifikācijas karte (eID) vai autovadītāja apliecība,
  • “Mātes pase” un citi ar grūtniecības norisi un veselības stāvokli saistītie dokumenti: asins grupas un Rh faktora izmeklējuma oriģināls, ultrasonoskopiju atbildes, konsultantu slēdzieni, papildus analīzes,
  • apdrošināšanas polise, ja ir.

Personai, kura plāno piedalīties ģimenes dzemdībās:

• personu apliecinošs dokuments,
  • pēdējā gada laikā veikta krūšu kurvja rentgenizmeklējuma atbilde.

Apģērbs

Sievietei:

• dzemdību procesā – ērts kokvilnas apģērbs, pāris īso kokvilnas zeķīšu, halāts, ērti istabas apavi,
  • pēcdzemdību periodā – ērts, bērna barošanai piemērots apģērbs un krūšturi (vēlams kokvilnas), vienreizēajās lietošanas vai kokvilnas apakšbiksītes, dušas čības.

Personai, kura plāno piedalīties dzemdībās:

• piemērots, ērts maiņas apģērbs un istabas apavi.

Jaundzimušajam:

• telpām piemēroti 3-4 kokvilnas apģērba komplekti,
  • 3-4 vienreizējās lietošanas paladziņi (autiņi),
  • 2 kokvilnas cepurītes, 2 pāri kokvilnas cimdiņu, 2 pāri siltu zeķīšu,
  • apgērbs mājās vešanai.

Drēbītēm, arī jaunām, jābūt izmazgātām un izgludinātām.

Higiēnas piederumi

Sievietei:

• personīgās higiēnas piederumi (zobu suka, zobu pasta, ziepes),
  • 2-3 dvieļi,
  • pēcdzemdību higiēniskās paketes,
  • 2-3 pieaugušo pamperi,
  • Microlax klizmiņas (2 gab.).

Jaundzimušajam:

• bērnu ziepes, mitrās salvetes jaundzimušā kopšanai,
  • autiņbiksītes,
  • 2 dvielīši – viens mazāks, otrs lielāks, kurā var ietīt visu bērnu,

Pārtikas produkti

• 2 litri negāzēta minerālūdens,
  • neliels daudzums vieglu uztura produktu atbilstošā iepakojumā, piemēram, jogurts, cepumi.

Marts
Atbilstoši Veselības ministrijas 2020. gada 25.
Marts
📋Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka turpmāk iedzīvotāji, kuri nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā, savukārt, pozitīva rezultāta gadījumā joprojām da
Marts
Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar COVID-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, līdz ārkārtējās situācijas beigām būs daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs.
Marts
Valsts kanceleja izveidojusi tīmekļvietni "covid19.gov.lv", kur iedzīvotāji varēs rast atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem un tālruņa numuriem saistībā ar COVID-19 infekcijas uzliesmojumu un tā radīto ietekmi dažādās jomās.
Marts
Informējam, ka pacientiem valsts apmaksātu COVID-19 analīžu veikšanai pēc iepriekšēja pieraksta ir iespēja ar savu automašīnu doties uz citiem analīšu nodošanas punktiem ārpus Rīgas. Iepriekš piezvanot un pierakstoties pa tālruni 8303.