Grāmatas “Gribu būt māmiņa” un “Gribu būt tētis” pieejamas SIA "Preiļu slimnīca"

SIA "Preiļu slimnīca" māmiņu skolas apmeklētājiem, topošajiem un jaunajiem vecākiem pieejamas grāmatas “Gribu būt māmiņa” un “Gribu būt tētis”.

Lai arī pēdējos gados arvien vairāk topošo vecāku Latvijā, īpaši novados, vēlas izglītoties, gaidot ģimenē ienākam pēcnācējus, jauno vecāku izglītotība valstī joprojām ir zemā līmenī, stāsta Roche Latvija vadītājs Rauls Vēliņš.

“To, ka jaunie vecāki vēlas izglītoties, mēs redzam pēc grāmatu “Gribu būt tētis” un “Gribu būt māmiņa”, kas tika izdotas Roche Akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros, popularitātes Latvijas novados. Tur tās “ izķēra”, un milzīgā pieprasījuma dēļ veicām grāmatu papildu tirāžas iespiešanu,” saka R. Vēliņš, piebilstot, ka tās ir sasniegušas Latvijas pašvaldības, lai izglītotu jaunos vecākus.

Roche Latvija vadītājs tai pat laikā atzīst, ka jauno vecāku izglītotības līmenis Latvijā joprojām ir zems, tomēr krietni augstāks nekā, piemēram, pirms 10 gadiem. Lai to uzlabotu, ir nepieciešams valsts atbalsts.

Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa stāsta: “Ar katru gadu pieaug vecāku interese par izglītojošu informāciju attiecībā uz bērnu audzināšanu, aprūpi, psihisko veselību, labklājību, citiem vārdiem – kā izaudzināt laimīgu bērnu. To redzam arī pēc mūsu izdoto žurnālu un portāla www.mammamuntetiem.lv rakstu pieprasījuma. Tāpēc ir gandarījums, ka tētiem domātā grāmata, kuras izstrādē esam piedalījušies arī mēs, vecāku vidū ir guvusi tik lielu atsaucību – jāsaka gan, ka es par to nešaubījos. Tomēr vecāku izglītošana ir tā joma, kas Latvijā, manuprāt, joprojām ir “bērnu autiņos” – par to būtu jādomā un jārīkojas arī valstiskā līmenī, nevis jāatstāj kā privāto uzņēmēju brīvprātīga iniciatīva.”

Roche Latvija arī turpmāk turpinās sociālās atbildības projektu „Izglābsim 100 bērnus”, lai izglītotu Latvijas novadu iedzīvotājus par mātes un tēva veselību ceļā uz bērna piedzimšanu. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, panākot zīdaiņu mirstības samazināšanos, kas Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā.

Grāmatā “Gribu būt tētis” ir apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tētiem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpes procesā, kā arī aicinājums uzņemties atbildību par savu veselību, no kā ir atkarīga grūtniecības iestāšanās un veselīga mazuļa attīstība. Savukārt grāmatā “Gribu būt māmiņa” tiek sniegti padomi sievietēm veselīgas grūtniecības nodrošināšanai.

Grāmata “Gribu būt tētis” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv”. Abas grāmatas ir iespējams lejupielādēt elektroniski –  http://bit.ly/gribu_but_mamma, http://bit.ly/gribu_but_tetis

Decembris
SIA “Preiļu slimnīca” atgādina, ka no šī gada oktobra mēneša gripas vakcīna ir iekļauta valsts imunizācijas programmā, līdz ar to ir bezmaksas un ir pieeja
Decembris
Rūpējoties par svētku noskaņas radīšanu SIA "Preiļu slimnīca" poliklīnikas un slimnīcas telpās, svētku dekoru izgatavošanas darbos čakli iesaistījušies Rehabilitācijas nodaļas pacienti.
Decembris
"Māmiņu skolas" nodarbības. Nodarbību tēmas:
Novembris
SIA “Preiļu slimnīca” iegādājusies Norvēģijā ražotu slingu.
Novembris
Klāt ir novembris, tātad arī jauns mēnesis māmiņu skolā. Nāc un kļūsti zinošāka! Aicinām arī tētus. Nodarbības notiek katru novembra otrdienu plkst.10:00. 05.11. - GRŪTNIECĪBA (ginekologa lekcija un pirmsdzemdību vingrošana ar fizioterapeitiem);
Oktobris
Šī gada 23.oktobrī tiks organizēta veselības profilakses diena Pelēču kultūras namā.