Grāmatas “Gribu būt māmiņa” un “Gribu būt tētis” pieejamas SIA "Preiļu slimnīca"

SIA "Preiļu slimnīca" māmiņu skolas apmeklētājiem, topošajiem un jaunajiem vecākiem pieejamas grāmatas “Gribu būt māmiņa” un “Gribu būt tētis”. 

 

Lai arī pēdējos gados arvien vairāk topošo vecāku Latvijā, īpaši novados, vēlas izglītoties, gaidot ģimenē ienākam pēcnācējus, jauno vecāku izglītotība valstī joprojām ir zemā līmenī, stāsta Roche Latvija vadītājs Rauls Vēliņš.

“To, ka jaunie vecāki vēlas izglītoties, mēs redzam pēc grāmatu “Gribu būt tētis” un “Gribu būt māmiņa”, kas tika izdotas Roche Akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros, popularitātes Latvijas novados. Tur tās “ izķēra”, un milzīgā pieprasījuma dēļ veicām grāmatu papildu tirāžas iespiešanu,” saka R. Vēliņš, piebilstot, ka tās ir sasniegušas Latvijas pašvaldības, lai izglītotu jaunos vecākus.

Roche Latvija vadītājs tai pat laikā atzīst, ka jauno vecāku izglītotības līmenis Latvijā joprojām ir zems, tomēr krietni augstāks nekā, piemēram, pirms 10 gadiem. Lai to uzlabotu, ir nepieciešams valsts atbalsts.

Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa stāsta: “Ar katru gadu pieaug vecāku interese par izglītojošu informāciju attiecībā uz bērnu audzināšanu, aprūpi, psihisko veselību, labklājību, citiem vārdiem – kā izaudzināt laimīgu bērnu. To redzam arī pēc mūsu izdoto žurnālu un portāla www.mammamuntetiem.lv rakstu pieprasījuma. Tāpēc ir gandarījums, ka tētiem domātā grāmata, kuras izstrādē esam piedalījušies arī mēs, vecāku vidū ir guvusi tik lielu atsaucību – jāsaka gan, ka es par to nešaubījos. Tomēr vecāku izglītošana ir tā joma, kas Latvijā, manuprāt, joprojām ir “bērnu autiņos” – par to būtu jādomā un jārīkojas arī valstiskā līmenī, nevis jāatstāj kā privāto uzņēmēju brīvprātīga iniciatīva.”

Roche Latvija arī turpmāk turpinās sociālās atbildības projektu „Izglābsim 100 bērnus”, lai izglītotu Latvijas novadu iedzīvotājus par mātes un tēva veselību ceļā uz bērna piedzimšanu. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, panākot zīdaiņu mirstības samazināšanos, kas Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā.

Grāmatā “Gribu būt tētis” ir apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tētiem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpes procesā, kā arī aicinājums uzņemties atbildību par savu veselību, no kā ir atkarīga grūtniecības iestāšanās un veselīga mazuļa attīstība. Savukārt grāmatā “Gribu būt māmiņa” tiek sniegti padomi sievietēm veselīgas grūtniecības nodrošināšanai.

Grāmata “Gribu būt tētis” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv”. Abas grāmatas ir iespējams lejupielādēt elektroniski –  http://bit.ly/gribu_but_mamma, http://bit.ly/gribu_but_tetis

PĒDĒJIE JAUNUMI

9
Oktobris
Mūsu mākslas telpā jauna izstāde! Darbus uzbūruši "Saules skola" audzēkņi, kuri iedvesmojušies no Latgales ainavas un dabas dailes. Darbi tapuši eļļas tehnikā. 
30
Septembris
Šodien saņēmām ar sirsnību darinātus siltus zābaciņus mazuļiem, kas dzims SIA "Preiļu slimnīca" Dzemdību nodaļā!  Iestājoties vēsajam laikam, kādas čaklas rociņas rūpējas par mūsu jaundzimušajiem.  SIA "Preiļu slimnīca" saka sirsnīgu paldies Lāsmai!
18
Septembris
Šī gada 9.oktobrī Preiļu novada Pelēču pagasta ciemā Ārdavā notiks  Veselības profilakses diena, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību insulta riskiem un tā ietekmes faktoriem.  Uz veselības profilakses dienu tiek aicināts ikviens Preiļu novada, Latvijas iedzīvotājs.

JAUTĀJIET MUMS