Grāmatas “Gribu būt māmiņa” un “Gribu būt tētis” pieejamas SIA "Preiļu slimnīca"

SIA "Preiļu slimnīca" māmiņu skolas apmeklētājiem, topošajiem un jaunajiem vecākiem pieejamas grāmatas “Gribu būt māmiņa” un “Gribu būt tētis”.

Lai arī pēdējos gados arvien vairāk topošo vecāku Latvijā, īpaši novados, vēlas izglītoties, gaidot ģimenē ienākam pēcnācējus, jauno vecāku izglītotība valstī joprojām ir zemā līmenī, stāsta Roche Latvija vadītājs Rauls Vēliņš.

“To, ka jaunie vecāki vēlas izglītoties, mēs redzam pēc grāmatu “Gribu būt tētis” un “Gribu būt māmiņa”, kas tika izdotas Roche Akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros, popularitātes Latvijas novados. Tur tās “ izķēra”, un milzīgā pieprasījuma dēļ veicām grāmatu papildu tirāžas iespiešanu,” saka R. Vēliņš, piebilstot, ka tās ir sasniegušas Latvijas pašvaldības, lai izglītotu jaunos vecākus.

Roche Latvija vadītājs tai pat laikā atzīst, ka jauno vecāku izglītotības līmenis Latvijā joprojām ir zems, tomēr krietni augstāks nekā, piemēram, pirms 10 gadiem. Lai to uzlabotu, ir nepieciešams valsts atbalsts.

Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa stāsta: “Ar katru gadu pieaug vecāku interese par izglītojošu informāciju attiecībā uz bērnu audzināšanu, aprūpi, psihisko veselību, labklājību, citiem vārdiem – kā izaudzināt laimīgu bērnu. To redzam arī pēc mūsu izdoto žurnālu un portāla www.mammamuntetiem.lv rakstu pieprasījuma. Tāpēc ir gandarījums, ka tētiem domātā grāmata, kuras izstrādē esam piedalījušies arī mēs, vecāku vidū ir guvusi tik lielu atsaucību – jāsaka gan, ka es par to nešaubījos. Tomēr vecāku izglītošana ir tā joma, kas Latvijā, manuprāt, joprojām ir “bērnu autiņos” – par to būtu jādomā un jārīkojas arī valstiskā līmenī, nevis jāatstāj kā privāto uzņēmēju brīvprātīga iniciatīva.”

Roche Latvija arī turpmāk turpinās sociālās atbildības projektu „Izglābsim 100 bērnus”, lai izglītotu Latvijas novadu iedzīvotājus par mātes un tēva veselību ceļā uz bērna piedzimšanu. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, panākot zīdaiņu mirstības samazināšanos, kas Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā.

Grāmatā “Gribu būt tētis” ir apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tētiem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpes procesā, kā arī aicinājums uzņemties atbildību par savu veselību, no kā ir atkarīga grūtniecības iestāšanās un veselīga mazuļa attīstība. Savukārt grāmatā “Gribu būt māmiņa” tiek sniegti padomi sievietēm veselīgas grūtniecības nodrošināšanai.

Grāmata “Gribu būt tētis” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv”. Abas grāmatas ir iespējams lejupielādēt elektroniski –  http://bit.ly/gribu_but_mamma, http://bit.ly/gribu_but_tetis

Augusts
📌Kas ir slinga terapija?
Slinga terapija jeb elastīgo saišu terapija ir fizioterapijas metode, kuru pielieto pacientu rehabilitācijas procesā, izmantojot speciālu aprīkojumu.
Augusts
SIA "Preiļu slimnīca" aicina darbā MEDICĪNAS MĀSU darbam ambulatorajā daļā (dienas darbs) 1,0 slodze uz nenoteiktu laiku.   Prasības pretendentiem/-ēm:
Jūlijs
Izmanto iespēju, tiec pie ārsta brīvdienā!   Ginekoloģe Svetlana Morozova pieņems pacientus sestdienās SIA “Preiļu slimnīca” 213. kabinetā pēc iepriekšējā pieraksta.
Jūlijs
Lai papildinātu savas zināšanas par gaidību laiku, pilnvērtīgi sagatavotos dzemdībām, uzzinātu par mazuļa aprūpi un krūts ēdināšanu, kā arī gūtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, aicinām jūs apmeklēt nodarbību ciklu topošajiem vecākiem.👩‍❤️‍👨
Jūlijs
Veselīga meitenīte pasaulē nāca 26.jūlija rītā, sver 3 kilogramus un ir 52 cm gara.❤️ Daugavpilieši Olga un Valērijs Drabo sagaidījuši savu pirmdzimto – meitiņu. Jaundzimušajai dots vārdiņš Poļina.👼
‼️‼️‼️PIETEIKŠANĀS IR NOSLĒGUSIES‼️‼️‼️
Vietas aizpildītas, grupa ir nokomplektēta.   Komplektējam bezmaksas apmācību grupu! Profesija - medmāsas palīgs!