Orgānu ziedošana.

Latvijas Cistiskās Fibrozes biedrība sadarbībā ar Latvijas Transplantācijas Centru, Veselības Ministriju un Nacionālo Transplantācijas Koordinācijas Dienestu organizē informatīvu akciju, kas mudina cilvēkus domāt par iespēju pēc nāves ziedot savus orgānus transplantācijailai.

Latvijas likumdošana paredz, ka ikviena persona var automātiski kļūt par orgānu donoru, ja nav uzrakstījusi iesniegumu, kas aizliedz izmantot orgānus pēc nāves. Tomēr ārsti vienmēr cenšas sazināties ar personas tuviniekiem, lai pārliecinātos, ka viņiem nav iebildumu pret orgānu izmantošanu. Ja tādi ir – orgānus neizmanto. Jāpiebilst gan, ka ne vienmēr ir iespējams sazināties ar tuviniekie

Ikvienam cilvēkam, kas vēlas izglābt kāda dzīvību pēc savas nāves, ir jāaizpilda iesniegums. Šādā gadījumā tuviniekiem nav nekādu iespēju personas gribu mainīt. Ja cilvēks pirms nāves ārstam mutiski izsaka šādu vēlmi, to uzskatīs par likumīgu tikai tad, ja tā izteikta vismaz divu liecinieku klātbūtnē un neviens no lieciniekiem nav saistīts orgānu transplantācijām.

PĒDĒJIE JAUNUMI

Novembris
Jaunais nodarbību grafiks! Pieraksts jau notiek, nodarbības pēc jaunā grafika sāksies jau ar 20.novembri!
Novembris
15. novembrī Preiļos viesosies mobilais mamogrāfs no Daugavpils.
Novembris
Sakarā ar SIA “Preiļu slimnīca” lifta remontu pacientiem un poliklīnikas apmeklētājiem, kuriem ir pārvietošanās traucējumi, jārēķinās ar šādiem apgrūtinājumiem: 1. Poliklīnikas pirmais stāvs un tajā sniegtie pakalpojumu būs brīvi pieejami tā pat kā līdz šim.

JAUTĀJIET MUMS

PIETEIKTIES PIE ĀRSTA