Orgānu ziedošana.

Latvijas Cistiskās Fibrozes biedrība sadarbībā ar Latvijas Transplantācijas Centru, Veselības Ministriju un Nacionālo Transplantācijas Koordinācijas Dienestu organizē informatīvu akciju, kas mudina cilvēkus domāt par iespēju pēc nāves ziedot savus orgānus transplantācijailai.

Latvijas likumdošana paredz, ka ikviena persona var automātiski kļūt par orgānu donoru, ja nav uzrakstījusi iesniegumu, kas aizliedz izmantot orgānus pēc nāves. Tomēr ārsti vienmēr cenšas sazināties ar personas tuviniekiem, lai pārliecinātos, ka viņiem nav iebildumu pret orgānu izmantošanu. Ja tādi ir – orgānus neizmanto. Jāpiebilst gan, ka ne vienmēr ir iespējams sazināties ar tuviniekie

Ikvienam cilvēkam, kas vēlas izglābt kāda dzīvību pēc savas nāves, ir jāaizpilda iesniegums. Šādā gadījumā tuviniekiem nav nekādu iespēju personas gribu mainīt. Ja cilvēks pirms nāves ārstam mutiski izsaka šādu vēlmi, to uzskatīs par likumīgu tikai tad, ja tā izteikta vismaz divu liecinieku klātbūtnē un neviens no lieciniekiem nav saistīts orgānu transplantācijām.

 

https://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/informacija-no-iedzivotaju-registra/iesniegums-par-organu-izmantosanu-pec-naves.html

 

PĒDĒJIE JAUNUMI

13
Marts
20. martā SIA "Preiļu slimnīca" Konferenču telpā laika posmā no plkst. 8.00 līdz 12.00 būs iespēja ziedot asinis. Ja vēlies kļūt par donoru, līdzi ņem pasi vai ID karti un bankas konta numuru. 
7
Marts
24. martā jau kopš 1982.

JAUTĀJIET MUMS