E-recepšu zāļu iegāde

Ņemot vērā iedzīvotāju un veselības aprūpes jomas speciālistu interesi par kārtību, kādā iespējams veikt e-recepšu zāļu iegādi citam cilvēkam (atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajai kārtībai), nosūtam skaidrojošu informāciju.

Lai iegādātos e-receptes zāles citam cilvēkam, aptiekā:

• jāuzrāda e-receptes ID numurs (redzams E-veselības sistēmā ārstam un pacientam);
  • jānosauc tā cilvēka vārds un uzvārds, kuram zāles tiek iegādātas;
  • jāuzrāda savs personu apliecinošs dokuments.

Svarīgi!

• Ja vizītes laikā e-receptē kā zāļu saņēmējs tiek norādīts cits cilvēks, kurš pacienta vietā iegādāsies izrakstītos medikamentus, e-receptē norādītajam zāļu saņēmējam aptiekā arī jāuzrāda e-receptes ID numurs un savs personu apliecinošs dokuments. Saņēmēja norādīšana e-receptē nozīmē, ka konkrētās e-receptes zāles aptiekā drīkstēs iegādāties tikai pats pacients vai norādītais saņēmējs (t.i. neviens cits nevarēs iegādāties šīs e-receptes zāles).

• Ja pacienta vietā zāles regulāri iegādājas cits cilvēks, pacientam ir iespēja viņu E-veselības portālā norādīt kā deleģēto personu jeb deleģēt piekļūt savā E-veselības profilā esošajiem medicīniskajiem datiem, tostarp apskatīt e-receptes un iegādāties e-recepšu zāles pacienta vietā, neuzrādot aptiekā e-receptes ID numuru. Jāatzīmē, ka deleģējumu iespējams uzlikt uz noteiktu laika periodu, kā arī to var mainīt vai atcelt. Deleģēt citu cilvēku ir iespējams, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv, sadaļā “Tiesību deleģējumi”.

Plašāka informācija par e-receptēm un e-recepšu zāļu iegādi ir pieejama E-veselības portālā, sadaļā “Biežāk uzdotie jautājumi”, kā arī profesionāļiem paredzētajā sadaļā “Mācību materiāli”.

PĒDĒJIE JAUNUMI

Oktobris
22. oktobrī SIA “Preiļu slimnīca” durvis vērs Medicīnas fitnesa centrs “PS FIT”.
Oktobris
Ieviešot valsts veselības apdrošināšanu, no 2019. gada 1.
Septembris
Šonedēļ SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā tika piegādāta jauna iekārta - RAPAEL SMART PEGBOARD, kas palīdz cilvēkiem attīstīt pirkstu veiklību,

JAUTĀJIET MUMS

PIETEIKTIES PIE ĀRSTA